Seime spaudos konferencija skirta Juozui Brazaičiui pagerbti (tiesioginė transliacija, video) (7)

Juozas Ambrazevičius Brazaitis

Juozas Ambrazevičius Brazaitis

Šiandien gegužės 18 d. 9.45 val. Seime įvyks Seimo nario, istoriko dr. Arvydo Anušausko ir Seimo nario, Lietuvos Sąjūdžio pirmininko Ryto Kupčinsko spaudos konferencija „Juozo Brazaičio mokslinė, švietėjiška, rezistencinė ir politinė veikla“. Dalyvaus Lituanistikos tyrimo ir studijų centro vadovas dr. Augustinas Idzelis (JAV) ir žurnalistas Vidmantas Valiušaitis.

Spaudos konferencija yra skirta gegužės 17 d. amžinojo poilsio į Lietuvos žemę iš JAV sugrąžintam Lietuvos mokslo ir kultūros atstovo, Laikinosios Vyriausybės vadovo, publicisto, pasipriešinimo okupaciniams režimams ideologo Juozo Brazaičio (Ambrazevičiaus) atminimui.

Spaudos konferencijos vaizdo įrašą galima stebėti internetu ČIA. Taip pat internetu spaudos konferencijos dalyviams bus galima užduoti klausimus ČIA.

Tokiu pačiu pavadinimu „Juozo Brazaičio mokslinė, švietėjiška, rezistencine ir politinė veikla“ buvo ketinama surengti konferenciją Vytauto Didžiojo universitete (VDU), tačiau VDU vadovybė atsisakė šios konferencijos. Tuomet konferenciją buvo perkelta į Kauno miesto savivaldybę. Ji įvyks šį šeštadienį gegužės 19 d. Kauno miesto savivaldybes didžiojoje salėje.

Kaip pranešė BNS Vytauto Didžiojo universitetas pirmadienį paskelbė atsisakantis suteikti patalpas renginiui, nes „universitetas laikosi pozicijos neorganizuoti neakademinių renginių universitetinėse erdvėse“.

Ggegužės 19 d. Kauno miesto savivaldybėje vyksiančioje konferencijos pirmininkaus Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro direktorė Teresė Birutė Burauskaitė ir žurnalistas Vidmantas Valiušaitis. Pranešimus skaitys: Lituanistikos tyrimo ir studijų centro vadovas dr. Augustinas Idzelis (JAV), Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro Genocido ir rezistencijos departamento direktorius dr. Arūnas Bubnys; Vytauto Didžiojo universiteto prof. Viktorija Skrupskelytė; Vytauto Didžiojo universiteto Lietuvių išeivijos instituto mokslo darbuotoja dr. Ilona Strumickienė. Padėkos žodį tars visuomenės veikėja dr. Rožė Šomkaitė (JAV).

J.Brazaičio  palaikai į Vilnių iš JAV buvo atgabenti gegužės 17 d. Šiandien gegužės 18 d. Kauno Kristaus Prisikėlimo bažnyčioje vyks atsisveikinimas su velioniu. Perlaidojimas numatomas sekmadienį gegužės 20 d. Kristaus prisikėlimo bažnyčios šventoriuje Kaune.

Spaudos konferencijos transliacijos lrs.lt portale vaizdo įrašas:

Kategorijos: Istorija, Visi įrašai, Žmonės | Žymos: , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė