Pabaigtas laukinių gyvūnų vakcinavimo nuo pasiutligės pavasarinis etapas (0)

efoto.lt | S.Virbilos nuotr.

efoto.lt | S.Virbilos nuotr.

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informuoja, kad gegužės 13 d. Lietuvoje baigtas 2012 m. laukinių gyvūnų vakcinavimo nuo pasiutligės pavasarinis etapas. Jaukai su vakcina iš lėktuvų buvo pradėti mėtyti kovo 20 d. Baltijos jūros pakrantėje, Klaipėdos rajone. Vakcinavimas buvo atliktas visoje Lietuvos teritorijoje. Pavasarinio etapo metu išmėtyta 1,3 mln. jaukų su vakcina.

Susirgimų pasiutlige atvejų Lietuvoje kasmet mažėja. Per šių metų sausio – balandžio mėnesius nustatyti 4 pasiutligės atvejai (praėjusiais metais per tą patį laikotarpį – 7 atvejai), iš jų 1 – naminių gyvūnų tarpe. Daugiausiai pasiutligės atvejų šiais metais užregistruota rytiniame Lietuvos pakraštyje, Ignalinos ir Šalčininkų rajonuose, kurie ribojasi su Baltarusija. Stebėjimai rodo, kad ligos užkratas į mūsų šalį galimai patenka iš Baltarusijos.

Pasiutligės likvidavimo programa bus tęsiama tol, kol Lietuvoje neliks nei vieno susirgimo šia pavojinga žmonėms ir gyvūnams liga. Likvidavus pasiutligę, laukinių gyvūnų vakcinavimas bus tęsiamas dar 2 metus. Laukinių gyvūnų vakcinavimo rudeninį etapą numatoma pradėti 2012 m. rugsėjo mėnesį.

Kategorijos: Gamta ir ekologija, Gamta ir žmogus, Visi įrašai | Žymos: , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė