D.Kedytė jėga paimta iš globėjų namų (video) (117)

Ankstų gegužės 17 d. rytą gausios policijos pajėgos ir riaušėms malšinti skirti spec. daliniai šturmavo Kedžių namus Garliavoje ir įsilaužė į namų vidų bei panaudoję prievartą prieš ten esančius žmones ir pačią velionio Drąsiaus Kedžio dukrą, ją išvežė į nežinomą vietą.

Pranešama, kad mergaitė buvo jėga atplėšta nuo globėjos Neringos Venckienės ir ištempta iš namų apie 7 val. 20 min.

Policijos antpuolio liudininkai teigia, kad šarvuotos namo durys buvo išpjautos elektros prietaisais. Pjaunant duris mergaitė namo viduje klykė. Įsilaužę į namus pareigūnai išdaužė ten esančias kino kameras.

Televizija TV3 tiesiogiai transliavo mergaitės perdavimo operaciją.

N.Venckienė iš karto po mergaitės prievartinio paėmimo TV3 eteryje patvirtino, kad jos globotinė buvo paimta panaudojus jėgą. Ji sakė, kad jau buvo užlaužtos rankos.

Policija praneša, kad buvo sulaikyti 36 žmonės, trukdę vykdyti teismo sprendimą, tarp jų D.Kedžio teta A. Skučienė.

Balsas.lt portalas pateikia tokią tiesioginę įvykių chronologiją:

„06:36 Prie vartų išsirikiavo apie 100 pareigūnų. Policininkai įeina į kiemą. Paršo praleisti anstolę. Pasigirsta Lietuvos himnas, kurį gieda susirinkę žmonės. Anstolė reikalauja praleisti.  Budėtojai skanduoja: „Lietuva, Lietuva, Lietuva“. Policija imasi prievartinių veiksmų. Girdisi garsūs klyksmai. Policijos pareigūnai per garso stiprinimo techniką primena apie atsakomybę ir reikalauja nutraukti, anot jų, neteisėtus veiksmus. Keli žmonės nuvedami į šalį jėga. Policijos pareigūnai kol kas negali prieiti prie durų. Policijos pareigūnai griauna žmones, jie nuvedami nuo namo… Atvyksta dar apie dvidešimt pareigūnų. Vyksta grumtynės. Kai kuriems žmonėms pasidaro bloga. Apie dvidešimt žmonių išvedami. Tarp jų – moterys, vaikai.

06:47 val. Pasirodo policijos padalinys su liemenėmis ir šalmais, daro gyvą koridorių. Iš namo vidaus šalinami operatoriai su kameromis. Suimta apie trečdalį budėjusių žmonių.Spėjama, kad yra sužeistųjų.

06:52 val. Siekdami  patekti į namo vidų, pareigūnai pjauna durų vyrius. Policija prie namo nieko neprileidžia. Žmonėms grasinama guminėmis kulkomis ir koviniais šunimis.  Anstolė  S. Vaicekauskienė ragina žmones netrukdyti vykdyti teismo sprendimo.

 06:56 val. Pareigūnai dar negali patekti į namo vidų. Kieme nuolat leidžiamas policijos paruoštas garso įrašas, kuriuo įspėjama apie atsakomybę ir reikalaujama nutraukti neteisėtus veiksmus. Žmonės į įrašą atsako gyva malda.

07:02 val. Policininkai išsirikiavo prie langų, blokuojamos prieigos žurnalistams.Daužomi stiklai. Policija jau pusvalandį negali pateikti į namo vidų. Daužomos namo sienos. Atvyksta apsaugininkų saugoma L. Stankūnaitė. Išvedamas kunigas J. Varkala. Iš namų šalinami visi  esantys viduje žmonės. Išvedamas G. Kedžio tėvas iš savo paties namų, išvedama ir teta A. Skučienė. Žmonės skanduoja gėda, gėda. Išnešama basa ir verkianti D. Kedžio motina. Namo viduje vaikšto kaukėti vyrai.

07:12 val. Prie namo privažiuoja transporto priemonė tamsintais langais. Iš namų išvedami dar keli žmonės. Viduje girdisi riksmai. Su įjungtomis sirenomis atvažiuoja papildomas policijos pastiprinimas.Klonio gatvės prieigose būriuojasi daugybė žmonių, tačiau į teritoriją jų neįleidžia gausios policijos pajėgos.

07:12 val. Apsaugininkų vedama L. Stankūnaitė įeina į namą.

Mergaitė išnešama iš gyvenamosios vietos. Įvyksta susistumdymas  tarp žmonių ir policijos.Pareigūnai ir toliau neleidžia priartėti prie namo.

07:29 val. Policija ir toliau blokuoja Kedžių namo prieigas. Prie namo langų stovėję žmonės liudija apie panaudotą prievartą. D. Kedžio duktė buvo tampoma už rankų. Mergaitės gyvenama vieta suniokota.Sulaikyti 36 asmenys, tarp jų D. Kedžio teta A. Skučienė.

07:50 val. Lydimos švilpimų ir skanduočių: „Gėda, gėda” policijos pajėgos  traukiasi nuo namų. Kiemą užtvindė žmonės, kurių policijos pajėgos per šturmą neįleido į Klonio gatvę.“

Šio ryto spec. tarnybų išpuolio Klonio gatvėje liudininkė ir dalyvė Eglė Valušytė Feisbuke rašo:

… jų buvo pilnos aplinkinės gatvės, suvažiavo autobusais, policijos ir aro… mes stovėjom su trispalvėm, Lietuvos vėliavom, susikibę per alkūnes, mus tąsė, plėšė, žmonėms sudraskė rūbus, mušė, sudraskė pečius, rankas – jie buvo kruvini!!!!!!!!!… merginas senas moteris už kojų tempė per grindinį… nešė į kitas gatves, kur grūdo į autobusus ir išvežė… /…/  …dainavome Lietuvos himną laikydami trispalvę, bet jie draskė ir net trypė… daužė langus, su pjūklu išpjovė lauko duris… antstolė bandė įkalbėti mergaitę išeiti, bet mergaitė atsisakė, nenorėjo, buvo apsikabinusi Neringą.. tada nusuko visas kameras, kad per jas nieko nesimatytų… užlaužė Neringai rankas ir nors mergaitė klaikiai klykė… ją išnešė ir… toliau matėt patys…

Vaiko pagrobimas:

httpv://youtu.be/1tA-ue2S4Ww

Mergaitės grobimas (I dalis):

httpv://youtu.be/6K2rd3E5CPU

Mergaitės grobimas (II dalis):

httpv://youtu.be/EtNJYmmA608

Vaizdo įrašas iš namo vidaus (I dalis):

httpv://youtu.be/IHmbZSl_Jf0

httpv://youtu.be/ocvdreeS5x8

TV3  reportažų ištraukos:

httpv://youtu.be/p8SoT7BfgLU

httpv://youtu.be/GH0-kO91qFg

httpv://youtu.be/3EbUguIQRG8

Iškarto po įvykio 8 val. 3 val. Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė  vertindama įvykius Garliavoje išplatino pareiškimą, kuriame sakoma: „jog įvykdžius neeilinį, mažo vaiko interesus liečiantį teismo sprendimą, atsakingos institucijos turi ištirti ar prieš vaiką nebuvo naudota prievarta, įvertinti visas vaiko perdavimo aplinkybes ir perdavimo procedūroje dalyvavusių institucijų veiksmus“.

httpv://youtu.be/cyKdAvEw8GE

Prezidentės spaudos tarnyba priminė, kad prezidentė ne kartą yra išsakiusi poziciją, kad mergaitės interesai yra svarbiausia ir vaiko interesų apsauga turi būti garantuota ir, esą, ji savo pozicijos nekeičia. Prievarta, pasak Prezidentės, vaiko atžvilgiu netoleruotina. To neleido daryti ir Kėdainių rajono apylinkės teismas 2012 m. kovo 22 d. nutartyje.

Pasak Prezidentės, turi būti imtasi visų reikiamų priemonių mergaitės saugumo užtikrinimui ir jos interesų gynybai.

Iš karto po įvykių grupė Seimo narių (Gintaras Songaila, Aurelija Stancikienė, Rima Baškienė, Vincė Vaidevutė Margevičienė, Agnė Zuokienė, Ligitas Kernagis) išsiuntė pareiškimą Vidaus reikalų ministrui Artūrui Melianui ir Lietuvos policijos generaliniam komisarui Sauliui Skverneliui:

„Šį rytą buvo įvykdytas teismo sprendimas D.Kedytę perduoti biologinei motinai L. Stankūnaitei. Teismas nurodė, kad D.Kedytės perdavimas turi įvykti nenaudojant prievartos prieš mergaitę. Mūsų žiniomis ši sąlyga nebuvo įvykdyta. Turime pagrįstų įtarimų, kad perdavimas vyko, pažeidžiant teismo sprendimą, t.y. naudojant prievartą prieš mergaitę. Buvo įsiveržta į privačią valdą, naudojamas smurtas prieš piliečius, netgi suplėšyta valstybės vėliava.

Mūsų žiniomis, D.Kedytės „paėmimas“ buvo filmuojamas. Prašome nedelsiant supažindinti su visa filmuota medžiaga, kad galėtume įsitikinti, jog teismo sprendimas buvo įvykdytas teisėtai. Esame pasiruošę filmuotą medžiagą peržiūrėti bet kurioje Jums tinkamoje vietoje ir bet kuriuo Jums tinkamu laiku.

Atsisakius tai padaryti, manysime, kad policija dalyvavo neteisėtuose veiksmuose ir reikalausime Jūsų asmeninės atsakomybės.

Taip pat prašome informuoti, kas teismo nutarimo vykdymo procese dalyvavo iš Vaikų teisių apsaugos tarnybos, kas iš šios tarnybos pareigūnų šiuo metu yra su vaiku, kur mergaitė yra šiuo metu ir kokiomis sąlygomis, kas atsakingas už jos dabartinę būklę ir kas ją stebi, kokia konkrečiai psichologė dalyvavo vaiko „paėmimo procese“, kokie psichologai šiuo metu yra su vaiku“.

Tiesioginės vaizdo transliacijos iš Klonio gatvės įrašas:

Vaizdas ir garsas iš kino kameros įrengtos namo viduje (šią kamerą policininkai nusko, kad tauta nematytų kaip vykdomas teisingumas):

Kategorijos: Lietuvoje, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė