„Naktis Trakų salos pilyje“ – su riteriais, muzika ir lobio ieškojimu (0)

Naktis Trakų pilies saloje

Naktis Trakų pilies saloje

2012 m. gegužės 18 d. Trakų istorijos muziejus (TIM) jau septintąjį kartą Salos pilies menes lankytojams atvers sutemoms gaubiant Galvės ežerą ir kviečia dalyvauti Tarptautinės muziejų tarybos (ICOM) inicijuojamame renginyje.

Tik kartą per metus muziejus suteikia galimybę naktį susipažinti ir pabendrauti su viduramžių pilies gyventojais – amatininkais, kilmingomis damomis ir jų riteriais, mažakalbiais vienuoliais, didžiuoju kunigaikščiu, dvaro dailininku bei paslaptingomis pilies dvasiomis.

„Šis renginys nuo pat pirmojo karto sulaukė didelio lankytojų dėmesio, – sakė Virgilijus Poviliūnas, TIM direktorius. – Todėl, nepaisant to, kad vėlyvi renginiai reikalauja daugiau pastangų ir įdirbio, renginys „Naktis Trakų salos pilyje“ sėkmingai papildė mūsų tradicinių švenčių sąrašą.“

Jau nuo 19 val. pilies kieme senuosius amatus pristatys puodžiai, kalvis, juvelyrai, siuvėja, siuvinėtoja, peilininkas, odininkas, stikliai, žalvario liejikai ir monetų kalėjas. Lankytojus į smuklę užsukti kvies gardūs kvapai, o pilies menėse lauks dvaro dailininkas, vitražų kūrėjai bei dvariškiai. Nuotykių ieškotojai bus pakviesti ieškoti pilyje paslėpto lobio, norintieji pamiklinti ranką- į kunigaikščių rūmų terasoje veiksiančią šaudyklą.

Koncertinė programa prasidės 20 val. apeigų folkloro grupės „Kūlgrinda“ programa „Vakaro giesmės“. Vėliau priešpilyje kausis riteriai, judesio plastika žavės senosios muzikos bei šokio grupė „Festa Cortese“, net ir pasyviausiai nusiteikusius nepaliks abejingais neofolkloro grupė „Marga muzika“.

„Šiame renginyje „Marga muzika“ atliks vokalinę įvairių tautų ir lietuvių liaudies dainų programą, leis išgirsti tikrąją senųjų dainų dvasią, – pasakojo Laurita Peleniūtė, kolektyvo vadovė. – Visus kviesime prisijungti, paklausyti, išmokti ir padainuoti kartu.“

Didžiojoje menėje lankytojams bus pristatytas gitaros virtuozų iš Kaliningrado Valerij Čaikin ir Aleksej Bačinskij muzikinis projektas „Saulės Daina – Gita Ra“. „Vieno iš nuostabiausių instrumentų, žinomo mums kaip gitara, pavadinimas sudarytas iš dviejų sanskrito žodžių: „gita“ – daina, „ra“ – saulė, – sakė V. Čaikin. – Koncertas bus skirtas virtuozinėms gitaros galimybėms atskleisti.“ Vėliau savo kūrybos dainas atliks Aleksandras Makejevas.

Kol tėveliai dalyvaus neįprastoje ekskursijoje po naktinę pilį, mažieji renginio dalyviai galės stebėti jiems skirtą Vilniaus „Lėlės“ teatro spektaklį „Princesė ir kiauliaganys“.

Vakarą vainikuos šokio ir ugnies studija „Čiutyta plius“ su programa „Ta ta to“, kurioje liko ištikima folklorui ir jo interpretacijai.

Renginio šurmulys nutils netrukus po vidurnakčio.

Programą rasite ČIA.

Kategorijos: Lietuvoje, Šventės, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė