Romo Kalantos susideginimo dieną signataras A.Patackas perspėjo Lietuvą dėl įvykių Garliavoje (video) (47)

A.Patackas kalba R.Kalantos minėjime Seime, 2012 05 15 d.

A.Patackas kalba R.Kalantos minėjime Seime, 2012 05 15 d.

Gegužės 15 d., kalbėdamas Seime Romo Kalantos atminimui skirtame iškilmingame minėjime, Nepriklausomybės akto signataras, pasipriešinimo sovietinei sistemai dalyvis Algirdas Patackas rimtai perspėjo Lietuvos valdžią ir visuomenę, kad minint Romo Kalantos aukos ir jaunimo pasipriešinimo 40-metį,  negalima užsimerkti ir nematyti dabartinių įvykių Garliavoje. Ten bręsta labai skaudūs dalykai, kurie gali pasibaigti tuo, kuo baigėsi kalantinės, – perspėjo A.Patackas.

A.Patackas iškilmingame minėjime Seime atkreipė dėmesį į tai, kad kiekvienas istorijos prisiminimas turi prasmę tik tada, kai mes jį palyginame su dabartimi ir iš to pasimokome.

„Yra tam tikrų paralelių tarp to, kas dabar vyksta Lietuvoje, ir tarp kalantinių. Tada mes turėjome išorės priešą. Tai buvo okupantas. Dabar mes turime… – vidaus priešą. Su vidaus priešu kovoti daug sunkiau, jis daug klastingesnis, kova su juo yra daug subtilesnė“, – sakė A.Patackas.

Signataras lygindamas R.Kalantos susideginimą su įvykiais Garliavoje, iš Seimo tribūnos kreipėsi į jaunimą ir šviesuomenę: „Pasinaudodamas šita tribūna ir šita vieta, noriu duoti keletą įspėjimų. Visų pirma jaunimui – nepražiopsokite to, kas ten vyksta, nepražiopsokite… Jūs turite didelį šansą, tą patį, ką patyrė Kalantos laikų jaunimas. Kitas įspėjimas inteligentijai. Nestovėkite po medžiu – po to gailėsitės. Įspėjimas teisėsaugai, kuri pastaruoju metu sudarė ar žada sudaryti keistą simbiozę su psichiatrija…“.

Garliavoje „bręsta labai ir labai skaudūs dalykai, kurie gali pasibaigti tuo, kuo baigėsi kalantinės. Tai būtų toks perspėjimas, ir patikėkite – jis pakankamai rimtas, aš esu įgaliotas žmonių jį perduoti“, – sakė A.Patackas.

Algirdo Patacko kalba Seime (lrs.lt vaizdo transliacijos įrašas):

Kategorijos: Pilietinė visuomenė, Visi įrašai | Žymos: , , , , .

47 komentarai

 1. Algirdai:

  Pasakyk, senas pogrindžio vilke, kaip tave lengvai apie pirštą apvyniojo Garliavos bobelės. Galvojau, kad tu protingesnis. Ir kam ta isterinė Kalantos ir Garliavos paralelė? Tikrai, tai kvepia pasityčiojimu iš drąsaus vaikino. Ir žibalas į tautos susiskaldymą. Savo kalba tikrai gerbėjų neprisiviliojai. Atvirkščiai, – toks isterinis, kurstantis politikavimas yra atstumiantis. Ir tai pačiai Garliavai reikia ne kalantinių ir isterijos o paprasčiausio žmogiško proto. Gal tada pamatysit, kam tarnaujat ir kur einat.

  • Gabi:

   Nekalbek uz visus! Vienu gerbeju jau tikrai turi daugiau!!!

  • jopapa:

   tamsta is prokuraturos ar tik siaip ju chlapciukas?aisku ko subine dega,todel kitus ir juodini.drebekit budeliai!!!o gerb.A.Patackas-dar vien po tavo iskrypelisko komentaro dar 5 gerbejus “prisiviliojo”nors jam ir vilioti ju nereikia.gera,dora zmogu is jo laikysenos pazinsi.tai ne jus visi pasvinke,pasmirde ,apsivoge ir be sazines…geda tau !

  • Alina:

   Paziurekit, kiek daug protingu ir sviesiu zmoniu susirinke garliavoje. Ir norit pasakyti, kad juos visus Venckiene apgaudineja ir jie to nesupranta??? NETIKIU!!!

  • tikras lietuvis:

   Š buvo iš jų pogrindystės – tą patį š jie ir toliau mala, nes jų pačių valdžia – jiems nebegerai.

  • dina:

   įdomu kuris pedas Algirdui patinka?o gal čia visa algirdų brigada, kad nesusimąstai, jog atėjo laikas pačiam į dorą gyvenimo kelią grįžti.. Susimąstyk, nes tamsa jau atidengta, bananiniai šliužai kas dieną vis nauji išaiškinami.O teismai? Kokie jie Lietuvoje? Ar nors vienas turtuoliukas sėdi? Ne ir nesėdės, nes PINIGAS jūsų dievas.. Parsidavėliai.. Skaudu tokius komentarus skaityti, kada apduję nuo savo geidulių žaloja gyvenimus kitiems..

 2. Pagarba Algirdui Patackui už atvirą teisingą sąžiningą žodį. Dabar yra daug veikėjų norinčių pasišildyti pilvus Romo Kalnatos liepsnos šviesoje. Gražu ir lengva kabinti ordinus, kalbėti iš tribūnų ir politkorektiškai postringauti apie 1972-ųjų įvykius. Tiesos žodis visada buvo kaip sunkus akmuo. Ridentojų neatsirasdavo. O dedančių gėles ir vainikus nors vežimais vežk.

  Dar kartą ačiū Algirdai už Tiesos Žodžius ir ne tik.

 3. Asta:

  Pagarba Patackui. Nebailys, saziningas zmogus, kuriam dar sirdi skauda del sios salies…..Aciu Jam.

 4. Šaunuolis Patackas..:

  Politinės sistema (anot V.Radžvilo oligarchinė ,,valdomos demokratijos santvarka” ) Lietuvoje supuvusi ir ,,naujieji okupantai'” -korumpuota nomenklatūra griauną valstybę stulbinančiais tempais..
  O dauguma šalyje iš baimės ,,stovi po medžiu”…

 5. Violeta:

  Gera kalba, jaudinanti. Jie girdėjo. Bet ar suprato? Ko gero, ne, tik dar labiau užvirė pyktis jų širdyse ir dar labiau bijo būti išaiškinti…
  Kad ir kuo baigsis Garliavos mergaitės perdavimo biologinei motinai istorija, daugybei žmonių tapo aišku: daugiau taip gyventi negalima. Reikia apsipręsti, būti atsakingais, pilietiškais, nes mūsų valstybė užgrobta korumpuotų iškrypėlių ir jų aplinkos. Todėl reikia:
  balsuoti – tik apgalvotai ir atsakingai,
  reikalauti ir pareigūnų ir įvairių tarnautojų atlikti savo darbą tinkkamai,
  auklėti vaikus taip, kad užaugę jie dar turėtų Tėvynę…

  P.S. Kiekvienas iš mūsų šį reikmių sąrašą galime tęsti

 6. vienuolis:

  Kiekvienas apie kitus sprendžia pagal savo sugedimą… Tik tiek.

 7. emile:

  Saunuolis.Gerbiu.Daugiau tokiu zmoniu.

 8. Nagi:

  Artėja galas komunistinei brazauskiniai teisėsauga, kai neokomuistų valdoma Lietuva nebaudžiamai plėšė Lietuvą, o vyriausiais jų vadas Tautai aiškindavo kad viskas vyksta “vsio zakono”, dabar atėjo toks laikas kad nuošalyje niekas likti negali, arba senoji nomenklatūra nužudys Lietuvą, ar Lietuva nusimetusi paskutinius komunistų pančius atkurs savo teisėsauga su žmogišku, o ne bolševikų veidu.
  Ačiū ponui A Patackui, jis kaip visada teisus ir toks išliko visą gyvenimą aštri rakštis susierzinusių stribų subinėse.

 9. Suvalkietis:

  Bravo Algirdas. Kaip visada ištikimas – sau ir Lietuvai.
  Kaip visada – jokio žodžių vyniojimo į vatą. Bravo.
  Per tokius Vyrus dar atpažįstu Lietuvą.

 10. Alkas:

  Kodėl Dapkus iš LTV nuėjo į LNK?Keista ir nesuprantama.Suprantama ir logiška būtų atsirasti “Lietuvos žinios” ar BTV,o dabar į “MG Baltic”D.Mockaus korporacijos valdomą korporaciją nueita?Kas keista,kad Alfa.lt yra vienoje pusėje,LNK kitai atstovauja,o jų šeimininkas yra tas pats-MG Baltic D.Mockaus? Lietuva yra iš vidaus tyliai okupuota sovietinės komunistų nomenklatūros su jų karta praturtėjusiais palikuoniais ir kgbistų įsigalėjimu visose teisėsaugos valdžios įstaigose pradedant prokuratūra,vsd,teismais.

 11. Andrius iš Londono:

  Pagarba tiesos žodį gerbiantiems, teisybės siekiantiems, ir tai darantiems nuolatos, nelaukiant prašymų.. Tiems kurie netampa aklai įtikėję, bet žino kad geriau apginti kaltą-kol-neaišku, nei nušauti nekaltą.

  Norėčiau tik atkreipti dėmesį, kad tautos suirutė tęsiasi įlgą laiką, gal ir visada buvo taip. Nėra moralinių normų net tarp tų pačių idealistų ir aktyvistų. Be įrodymų, be faktų bet kokie nevykėliai aktyvistai dergiasi ir taškosi nebūtais dalykais kitus aktyvistus. Nebėra plačiosios visuomenininkų veiklos metodikos, garbės kodeksų, nebėra elementariai nuoseklaus ir kvalifikuoto organizuotumo.. Vyksta chroniškas visuomenės išsigimimas, skaldymasis, neprofesionalumas ir anarchija.

  Šiais laikais skaitom knygą matom špygą. Algirdas pasakė, o kiek išgirdo. Algirdas pasakė o kiek aktyvistų “savaip” suprato? Kiek aktyvistų aklai sekioja iš paskos ir griauna rimtų žmonių įdirbį.. Aktyvistai nori teisingumo, bet nesugeba tarpusavyje tiesos gerbti, valytis nuo tų kurie griauna veiklą.. Čia sėkmė gali aplankyti tik jeigu tiesa rems tiesą ir tik tiesą ir vyresni teisuoliai aiškinsis ir parems jaunesnius teisuolius. Nes jaunimo tarpę yra labai daug vakarietiško lėkšto mąstymo, garbėtroškų ir t.t. Todėl kartais baisu pagalvojus kas bus kai vyresnieji eruditai pasitrauks, o jaunesniųjų eruditų neatsiras.. Liks visokie mėgdžiotojai, aklai tikintys arba aklai netikintys ir t.t.

  Todėl kviečiu visus rimtam ir organizuotam darbui, tautinėms ir veiklos mokykloms, kuriose ne tuščiai tauškėti, o užsibrėžti konkrečius tikslus, veikti pagal naujausią organizacinę metodiką, strategiją ir t.t. Ir tik tada galime tikėtis šviesesnio rytojaus ne tik Lietuvoje bet ir Pasaulyje.

 12. Klonis:

  Įdedu komentarą ne savo – tai Aušrinės komentaras iš vieno FB puslapio
  Nuoširdumas paperka – noriu pasidalint >>>
  ————————–
  Trumpai apie Klonio gatvę. Kažkaip viskas ten yra labai įdomiai. Kartais sėdžiu prie tvoros ir užpuola kažkoks nenusakomas nerealybės jausmas. Nu, jūs tik pagalvokite – suvažiavo žmonės, kažkieno kieme pasistatė virtuvę, bačkutę, suolus, s…usistatė mašinas, dviračius, išsitraukė kaldras ir gyvena. Kepa bylnus, verda barščius, politikuoja, kuria eiles. Vaikai siautėja po kiemą, žaidžia futbolą, piešia, rašo, kuria. Kažkokiu mistiniu būdu atsiranda scena, kad būtų kur prakalbas sakyti. Senovėje tai prieš revoliucijas, prakalbos buvo sakomos pasilypėjus ant bačkos, o čia visa scena… . Atvažiuoja režisieriai, aktoriai, seimūnai, kunigai, net cirkas… Ne tas apie kurį kalba jie, o tikras. Kažkokia mistika… Kaip ir gatvės pavadinimas – Klonio (kažkoks paslaptingas, gilus, prasmingas). Kaip ir pagrindinių veikėjų vardai Drąsius, Deimantė, Neringa, Audronė. Suvažiuoja čia žmonės iš įvairių miestų, kaimų, kaimelių, o elgiasi kaip viena drauginga ir darni šeima. Ir senas ir jaunas, ir verslininkas, ir bedarbis, ir intelektualas ir ūkininkas. Visiems visko užtenka, visi vieni kitus pažįsta, nors ir vardų vieni kitų dažnai nežino, nes žmonės nuolat keičiasi. Bet tai nesvarbu. Vieni išvažiuoja, kiti atvažiuoja. O bendrystės jausmas toks stiprus, kad joks sužvėrėjusio veido jovaišas jo ir kirviu neperkirstų. Tai štai, koks tas patvorys… Kas dar nebuvote – skubėkite…nes tai gyvenimas, kurio neišgyvenus, prarasite labai daug.

 13. Pats laikas:

  Manau pats laikas Garliavos vaidinimo užsklandą užtraukti ir, kaip paprastai vaidinimui pasibaigus, parodyti prie jos išsirikiavusius visus jo atlikėjus, kad jiems paplotume už vaidybą, o šios viešųjų ryšių akcijos scenarijaus autorius patraukti baudžiamojon atsakomybėn už juodųjų technologijų naudojimą ir jomis privedusius visuomenę prie pražūtingos dvasinės krizės.

 14. Vikintas:

  …aciu Algirdai…nepasiduosim mes,nepavyks europ….. sukaisioti musi i stalciukus,paversti sistemos sraikteliais…

 15. Ramūnas Labanauskas:

  Algirdas Patackas visiškai teisus. Tačiau atrodo Lietuva “operacijos” neišvengs, nes kitos gydymo priemonės rodos nebepadeda.

 16. Ramūnas Labanauskas:

  Gaila tik tokių kaip Vilmantas. Šiaip neblogų žmonių, bet per per savo tamsius ideologinius akinius nebematančių esmės.

 17. Ramūnas Labanauskas:

  Vilmantas nesuvokia, kad nėra esminės prieštaros tarp Patacko katalikybės ir jo (Vilmanto) pagonybės. Ta katalikybė, kuri naikino jo (ir mano) baltiškumą (baltų religiją) jau iš esmės praeityje.

 18. jonaviečių šeima:

  pagarba Jums, gerbiamas Algirdai. Mes visa širdimi su Jumis, su maža mergaite ir patvoriniais. Negalime būti abejingi. Skubėjome į Baltijos kelią, žengėme su Sąjūdžiu, džiaugėmės Atgimimu, kai daug kas “stovėjo po medžiu”… ir dabar stovi palinkę ir galvas kaip stručiai sukišę į smėlį.

 19. rimas:

  Eirimas Martūnas Po galais,kiek dar galima Lietuvos laisvės idėją valkioti po visus užkampius ir ja dangstyti kiekvieną kvailių sambūrį? Romo Kalantos susideginimą ir ,,priplaukusių ” Garliavos bobelių sambūrį pastatyti į vieną gretą…… Turi būti rimtai ir seniai draugaujama su dr.Alcheimeriu. Ten buvo tik vienas neginčijamas pedofilas – Drąsius Kedys. Jis Stankūnaitę tvirkino dar nepilnametę.Ji dar vaikas tvirkinta,priversta daryti kriminalinį abortą,paskui gimdyti,paskui vaikas atimtas,nužudyta sesuo,kelinti metai šmeižiama.Ir dar norite,kad dabar būtų švelni ir sukalbama???Kodėl jos neginate? Pedofilo ir žudiko sesuo ir tetulė mielesnės?

 20. Genta:

  Nebedaug belikę tokių tiesių žmonių Lietuvoje kaip Algirdas Patackas. Kai pasdaliji mintimis su kitais, tai supranti, jog ne vienas matai, kaip priaugo būrys stribų anūkų, komunistų pakalikų perai išsiplėtė, slaptųjų tarnybų gyvatynai susiraitę dauginasi – vieną dieną šitų šiukšlių prisikaupia virš normos, kažkas turi imtis atsakomybės už apsišvarinimą!

 21. natalija:

  Alkas.lt siūlo į viską žvelgti savitu baltišku žvilgsniu

  Tai jaučiasi po pirmo užklydimo į šį puslapį, kai tavo ”pamastymus” , matyt sukėlusius tam tikras poliucijas ŠEIMININKUI ištrina. Reiškia parašiau TIESĄ APIE GARLIAVOS PATVORĮ (KAŽKAM PATAIKIAU PIRŠTU Į AKI), taigi tiek žinių iš Baltiško RUNKELIŲ KRAŠTO………….KUO GREIČIAU IŠVALYSIME PATVORĮ NUO PIKTŽOLIŲ TUO GREIČIAU TAPSIME TIKRAIS BALTAIS

 22. Birutė:

  Ačiū gerbiamam Algirdui už drąsą, pilietiškumą, dorumą. Ačiū, kad visada stovi TIESOS sargyboje.

 23. Kemblys:

  Mergaitę perdavė ‘motinai’….
  Nežinau, kol kas, kaip man parodyti valdžiai, kad man nepatinka ‘teisėsaugos’ darbas tiriant pedofilų bylą – jūs mane supratote.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė