Romo Kalantos susideginimo dieną signataras A.Patackas perspėjo Lietuvą dėl įvykių Garliavoje (video) (47)

A.Patackas kalba R.Kalantos minėjime Seime, 2012 05 15 d.

A.Patackas kalba R.Kalantos minėjime Seime, 2012 05 15 d.

Gegužės 15 d., kalbėdamas Seime Romo Kalantos atminimui skirtame iškilmingame minėjime, Nepriklausomybės akto signataras, pasipriešinimo sovietinei sistemai dalyvis Algirdas Patackas rimtai perspėjo Lietuvos valdžią ir visuomenę, kad minint Romo Kalantos aukos ir jaunimo pasipriešinimo 40-metį,  negalima užsimerkti ir nematyti dabartinių įvykių Garliavoje. Ten bręsta labai skaudūs dalykai, kurie gali pasibaigti tuo, kuo baigėsi kalantinės, – perspėjo A.Patackas.

A.Patackas iškilmingame minėjime Seime atkreipė dėmesį į tai, kad kiekvienas istorijos prisiminimas turi prasmę tik tada, kai mes jį palyginame su dabartimi ir iš to pasimokome.

„Yra tam tikrų paralelių tarp to, kas dabar vyksta Lietuvoje, ir tarp kalantinių. Tada mes turėjome išorės priešą. Tai buvo okupantas. Dabar mes turime… – vidaus priešą. Su vidaus priešu kovoti daug sunkiau, jis daug klastingesnis, kova su juo yra daug subtilesnė“, – sakė A.Patackas.

Signataras lygindamas R.Kalantos susideginimą su įvykiais Garliavoje, iš Seimo tribūnos kreipėsi į jaunimą ir šviesuomenę: „Pasinaudodamas šita tribūna ir šita vieta, noriu duoti keletą įspėjimų. Visų pirma jaunimui – nepražiopsokite to, kas ten vyksta, nepražiopsokite… Jūs turite didelį šansą, tą patį, ką patyrė Kalantos laikų jaunimas. Kitas įspėjimas inteligentijai. Nestovėkite po medžiu – po to gailėsitės. Įspėjimas teisėsaugai, kuri pastaruoju metu sudarė ar žada sudaryti keistą simbiozę su psichiatrija…“.

Garliavoje „bręsta labai ir labai skaudūs dalykai, kurie gali pasibaigti tuo, kuo baigėsi kalantinės. Tai būtų toks perspėjimas, ir patikėkite – jis pakankamai rimtas, aš esu įgaliotas žmonių jį perduoti“, – sakė A.Patackas.

Algirdo Patacko kalba Seime (lrs.lt vaizdo transliacijos įrašas):

Kategorijos: Pilietinė visuomenė, Visi įrašai | Žymos: , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė