R.Juknevičienė Lenkijoje aptarė saugumo klausimus (2)

Lenkijos gynybos ministerijos nuotr.

Lenkijos gynybos ministerijos nuotr.

Vakar, gegužės 14 dieną, Krašto apsaugos ministrė Rasa Juknevičienė Varšuvoje su Lenkijos gynybos ministru Tomašu Siemoniaku aptarė karinio bendradarbiavimo perspektyvas ir prieš artėjantį NATO viršūnių susitikimą Čikagoje pasikeitė nuomonėmis dėl NATO oro policijos misijos bei priešraketinės gynybos planų.

Krašto apsaugos ministrė pažymėjo, jog Lietuvos ir Lenkijos santykiai gynybos srityje yra esminiai. Ji padėkojo už Lenkijos aktyvų dalyvavimą NATO oro policijos misijoje.

„Labai vertiname Lenkijos paramą ir indėlį į šią misiją“, – sakė R. Juknevičienė. Pasak jos, NATO oro policija yra suprantama kaip sudėtinė NATO gynybos ir atgrasymo politikos dalis mūsų regione.

Ministrė pažymėjo, kad Baltijos šalys siekia, jog partneriams ši misija būtų dar patrauklesnė, todėl didina priimančios šalies paramą.

Taip pat ministrai aptarė bendros Lietuvos, Lenkijos ir Ukrainos brigados steigimo klausimą.

Krašto apsaugos ministrė pažymėjo, kad Lietuva iš savo pusės yra padariusi viską, kad ši brigada būtų įsteigta. Savo ruožtu T. Siemoniakas teigė, jog šią savaitę susitiks su Ukrainos gynybos ministru ir aptars šio projekto perspektyvą.

„Lietuva ir Ukraina yra visiškai pasiruošusios, mes tik laukiame Lenkijos signalo, kada jie bus pasiruošę. Mes planavome, kad jau šią vasarą galėtumėm priimti tokius politinio lygmens sprendimus. Juridiniai klausimai suderinti iš mūsų pusės, taigi viskas lenkų pusėje“, – kalbėjo R. Juknevičienė.

Paskutinį kartą oficialus dvišalis vizitas įvyko 2010 m. birželį, kuomet Vilniuje lankėsi Lenkijos gynybos ministras B. Klichas. Šio vizito metu Lietuvos ir Lenkijos gynybos ministerijos pasirašė bendradarbiavimo gynybos srityje sutartį.

Kategorijos: Naujienos, Politika ir ekonomika, Užsienyje, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė