Judėjimas „Už teisingumą“ ir laisvi menininkai kviečia paminėti R.Kalantos pilietinio pasipriešinimo 40-ąsias metines (12)

Romas Kalanta

Romas Kalanta

Gegužės 14 d. pilietinis judėjimas „Už teisingumą“ ir Vilniaus Mokytojų namai kartu su laisvaisiais menininkais kviečia paminėti Romo Kalantos aukos ir pilietinio pasipriešinimo 40-ąsias metines Vilniuje.

Minėjimo dalyviai kviečiami rinktis pirmadienį 18 valandą prie buvusių KGB rūmų Vilniuje (Gedimino pr. 40/1) ir ten uždegti atminimo žvakutes skirtas atminti visiems žuvusiems už Lietuvos laisvę.

Nuo buvusiu KGB rūmų minėjimo dalyviai žygiuos Gedimino prospektu į Mokytojų namų kiemelį (Vilniaus g. 39), kuriame nuo 18:45 val. pagerbdami Romo Kalantos atminimą gros, dainuos ir poeziją skaitys: Gediminas Storpirštis, Petras Vyšniauskas, Andrius Kulikauskas, Vytautas Labutis, Gediminas Laurinavičius, Rokas Radzevičius, Vytautas V. Landsbergis, Domantas Razauskas, Aidas Giniotis, Justinas Stanislovaitis ir grupė „Alive Way“, Antanas A. Jonynas, Kornelijus Platelis, Vytautas Rubavičius, Vainius Bakas, Tomas Taškauskas, Liudvikas Jakimavičius.

Kategorijos: Pilietinė visuomenė, Visi įrašai | Žymos: , , , , , .

12 komentarų

 1. Visoris:

  Džiaugiuosi kiekvienu Kaune atsirandančiu skaidriu žiburėliu. Pasijuntu laimingas, kai ten pamatau orų, gyvą lietuvišką veidą. Ir štai iškyla Drąsiaus Kedžio atvaizdas, toks pasitikintis, toks orus, toks drąsus. Man nekyla abejonių, kad tai to oriojo Kauno atstovas, kokie buvo kunigaikštis Vaidotas, Romas Kalanta, Ričardas Mikutavičius. Todėl Drąsių Kedį taip lengvai supranta ir priima daugelis svetur pasitraukusių darbščių kauniečių. Placiau:
  http://www.satenai.lt/?p=2561

 2. tikras lietuvis:

  Savižudžiai – ne didvyriai.

 3. Rytas:

  Šaunu
  Tautininkams, jų skyriams linkiu daugiau organizuoti (paskelbti kada ir kur vyks):

  piketus

  tiesiog pasivažinėjimą dviračiais vakarais (kad atvyks ir trys dviratininkai, nesvarbu) (nesu tautininkas, bet palaikysiu)

  filosofavimo būrelius (yra norinčių pašnekėti ypač nuo rudens)

  stovyklos, plaukimai kaip visada

  dar ką nors…

 4. Austė:

  Vistik geras žodžių derinys – laisvi menininkai. Ne todėl laisvi, kad nedirba jokioje įstaigoje, yra laisvai samdomi, bet todėl, kad pasisako už žmogaus ir žodžio laisvę!

 5. tikras lietuvis:

  Visiškai neaišku kodėl jis taip pasielgė:
  1. kas jam tokio nutiko, kad “santvarka”, o ne jis pats, nes nieko nesugebėjo gyvenime nuveikti, liko kalta?
  2. kasmet ta proga pasirodo komentarai. Tai šalia gyvenę, pažinoję jį apibūdino taip:
  – nesportavo;
  – gyveno labai sunkiai – namuose net nebuvo sąklygų nei kur gerai išsimiegoti, nei nusiprausti (rašė, kad su tais pat rūbais buvo visą laiką);
  – kažkokioje šaikoje metė burtus kam degintis ir burtas krito jam, o toj šaikoje buvusius susėmė, išskyrus žydukę, kuri per dieną atsidūrė Izraelyje.
  Nenuostabu, kad tą, kuris be jokios priežasties žudosi (gal būt, kaip jaunam nedašuto kuo visa tai gali baigtis?), gydytojai pripažino kaip nesveiką – sveikas tokių dalykų nedaro be priežasties (tiek tarybmečiu, tiek dabar milicija – policija dažnai nukabina pakaruoklius, bet jie absoliučioje daugumoje atveju nurodo nusižudymo priežastį ar ta priežastis, jei nenurodyta, yra nuspėjama – kas tai žmogų nuskriaudė ar kas panašaus atsitiko, ko jis nebesugebėjo perkentėti; pvz., kaip šiandien atsimenu, viena moteris, jau pensijinio amžiaus, ištekėjo už našlio, kartu mokėjo įnašus už privatizuotą iš kolūkio namą, tačiau tas vyras po poros metų staiga mirė, o jo vaikai pradėjo iš jos reikalauti visos namo vertės. Jai žmonės patarė namą parduoti ir atiduoti našlio vaikams tą dalį, kuri, jios manymu, jiems priklausytų, tačiau ji pasielgė “sąžiningiau” – pasikorė ir tuo jiems viską atidavė).

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė