Seime vėl įregistruotas Ypatingojo prokuroro institucijos steigimo projektas (0)

Gegužės 11 d. Seimo narys Saulius Stoma įregistravo Seimo nutarimo projektą XIP-4429, kuriuo Vyriausybė įpareigojama iki rugsėjo 1 d. parengti ir Seimui pateikti Ypatingojo prokuroro departamento Generalinės prokuratūros sudėtyje steigimo įstatymo projektą.

Pasak S.Stomos, ypatingojo prokuroro departamentas veiktų Generalinės prokuratūros sudėtyje, tačiau jo jurisdikcijai priklausančiuose reikaluose generalinis prokuroras neturėtų teisės kištis.  „Ypatingasis prokuroras atliktų tyrimus, susijusius su politikų, aukštų pareigūnų, teisėjų, prokurorų taip pat kitų asmenų, įtariamų stambaus mąsto organizuotu nusikalstamumu ir korupcija, veikla. Kartu jis būtų atsakingas už išskirtinės reikšmės, didelį atgarsį visuomenėje sukėlusias bylas.“ – teigia Seimo narys.

„Šį projektą rengiau imdamas pavyzdį iš Slovakijos, kurios konstitucinė sandara yra labai panaši į Lietuvos. Ten specialiojo prokuroro institucija sėkmingai veikia jau nuo 2003 m. Atsižvelgdamas į tai, jog politinės korupcijos bylos Lietuvoje dažnai nėra ištiriamos, o gyventojai nepasitiki teisėsaugos veiksmais įtakingus asmenis liečiančiose bylose, siūlau ir Lietuvoje įkurti nuo pašalinių įtakų maksimaliai apsaugotą instituciją.“ – sako S.Stoma.

Alkas.lt primena, kad balandžio 19 d. Seimas jau svarstė ir atmetė Seimo nario, Tautininkų sąjungos pirmininko Gintaro Songailos ir kitų Seimo narių siūlymą įsteigti Ypatingojo prokuroro pareigybę. Tuomet Seimo Teisės ir teisėtvarkos komitetui paskelbus išvadą, kad teikiamas įstatymo projektas neva prieštarauja Konstitucijai prieš projektą balsavo 49 Seimo nariai, už projektą pasisakė 22 politikai.

Kategorijos: Lietuvoje, Politika ir ekonomika, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė