Prezidentė D.Grybauskaitė aplankė J.Tymošenko (video) (4)

Alkas.lt montažasGegužės 11 d. Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė pradėjusi darbo vizitą Ukrainoje Charkovo ligoninėje aplankė nuteistą buvusią Ukrainos premjerę Juliją Tymošenko.

Ukrainos valdžios sprendimas perkelti J.Tymošenko į ligoninę ir leisti ją apžiūrėti Vokietijos medikams, pasak Prezidentės, yra pozityvus ženklas. Tačiau tai tik pirmas apsisprendimo eiti europietišku vertybių keliu žingsnis. Lietuvos vadovės teigimu, pagarba žmogaus teisėms, įstatymo viršenybė ir demokratinės vertybės yra pagrindinė Ukrainos europinės integracijos sąlyga.

Prezidentės teigimu, dėl vilkinamų reformų, ypač žmogaus teisių srityje, Ukrainos europinė perspektyva darosi vis labiau miglota. Todėl tolesniam bendradarbiavimui ir tarpusavio pasitikėjimui būtini nedviprasmiški ir greiti Ukrainos sprendimai. Pirmiausia – teisinė reforma, atsisakant posovietinių represinės teisės reliktų.

D.Grybauskaitė ir J.Tymošenko | lrp.lt, Dž.Barysaitės nuotr.

D.Grybauskaitė ir J.Tymošenko | lrp.lt, Dž.Barysaitės nuotr.

„Europos pasitikėjimas Ukraina senka. Galimybių pataisyti komplikuotą padėtį yra, tačiau tik nuo pačių ukrainiečių priklauso ar jomis bus pasinaudota, ar bus pasirinktas suartėjimo su Europa, ar saviizoliacijos kelias”, – pabrėžia Prezidentė.

lrp.lt, Dž.Barysaitės nuotr.

lrp.lt, Dž.Barysaitės nuotr.

Ukrainos europinė perspektyva bus vertinama pagal tai, kaip užtikrinama J.Tymošenko teisė į adekvačią medicininę pagalbą, elgiamasi su kitais įkalintais opozicijos lyderiais, gerbiamos žmogaus teisės, vykdomos vidaus reformos.

Pasitikėjimui tarp Ukrainos ir Europos Sąjungos gyvybiškai svarbūs skaidrūs, laisvi ir demokratiniai rinkimai į Aukščiausią Radą šį rudenį.

D.Grybauskaitė ir V.Janukovičius | lrp.lt, Dž.Barysaitės nuotr.

D.Grybauskaitė ir V.Janukovičius | lrp.lt, Dž.Barysaitės nuotr.

Vakare Ukrainos eurointegracijos perspektyvas Prezidentė aptarė su Ukrainos Prezidentu Viktoru Janukovyčiumi.

Prezidentės D.Grybaislaitės interviu (video R.Kuprio):

Kategorijos: Baltų žemėse, Politika ir ekonomika, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė