Paskelbti į „Misija Sibiras’12“ bandomąjį žygį kviečiami asmenys (0)

Senas albumas.Tremtis.Šitą nuotrauką mamai atsiuntė klasės draugė 1949 metais iš Sibiro | Dianos nuotr. efoto.lt

Senas albumas.Tremtis.Šitą nuotrauką mamai atsiuntė klasės draugė 1949 metais iš Sibiro | Dianos nuotr. efoto.lt

Gegužės 26–27 dienomis vyks bandomasis  projekto „Misija Sibiras’12“ žygis Dzūkijos miškuose. Į jį organizatoriai kviečia jaunus žmones iš visos Lietuvos: Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Mažeikių, Alytaus, taip pat – iš Jurbarko, Kazlų Rūdos, Kėdainių, Plungės, Radviliškio ir kitų rajonų. Į bandomąjį žygį taip pat kviečiamas jaunimas, gyvenantis, dirbantis ar studijuojantis Italijoje, Ispanijoje, JAV, Škotijoje, Švedijoje.

Lietuvos jaunimo organizacijų taryba (LiJOT) informuoja, kad iš beveik 1700 pretendentų, dalyvavusių pirmajame projekto „Misija Sibiras’12“ atrankos etape, skelbiami 74 atrinktieji į bandomąjį žygį – antrąjį projekto dalyvių atrankos etapą. Šių asmenų vardus ir pavardes galima perskaityti projekto tinklalapyje.

„Rezultatus skelbiame kiek galėdami anksčiau, kad į antrąjį projekto dalyvių atrankos etapą pakviestas jaunimas turėtų pakankamai laiko visapusiškai jam pasiruošti. Šiemet konkurencija į bandomojo žygio dalyvių atranką – labai didelė: skaičiuojame, kad kas 23-ias anketą pildęs žmogus pateko į antrąjį projekto atrankos etapą. Nors į jį galime pakviesti tik 74 asmenis, tačiau džiaugiamės, kad projektas sulaukė tokio didelio pilietiškų jaunų žmonių dėmesio“, – sako LiJOT prezidentė Loreta Senkutė.

„Projekto bandomajame žygyje jaunimas išbandys savo jėgas ir motyvaciją žygiuodami apie 50-ies kilometrų ilgio trasa. Drauge su juo būsiantys projekto organizatoriai turės progą geriau pažinti į „Misija Sibiras’12“ antrąjį atrankos etapą pakviestus asmenis bei įgyvendinti svarbiausią užduotį – iš jų atrinkti ir suformuoti į Sibirą vyksiančią projekto ekspedicijos komandą“, – teigia projekto „Misija Sibiras’12“ koordinatorius Arnas Marcinkus.

Po bandomojo žygio organizatoriai paskelbs galutinę šių metų projekto ekspedicijos komandą, kuri liepos 20 – rugpjūčio 3 dienomis lankysis lietuvių tremties vietose Chakasijos Respublikoje, Rusijos Federacijoje. „Dėl ribotų lėšų šiemet, kitaip, nei praeitais metais, formuosime vieną projekto komandą, kurią sudarys atrinktieji bandomojo žygio dalyviai“, – sako A. Marcinkus.

Projekto organizatoriai kviečia visus norinčius prisidėti prie „Misija Sibiras’12“ įgyvendinimo: tai galima padaryti aukojimo internetu portale aukok.lt, skiriant norimą ir neribotą pinigų sumą šių metų ekspedicijai bei po jos grįžimo planuojamų projekto pristatymų organizavimui.

Organizatoriai – Lietuvos jaunimo organziacijų taryba (LiJOT) – 1992 įkurta ir šiemet 20-ies veiklos metų jubiliejų švenčianti didžiausia nevyriausybinė jaunimo organizacija Lietuvoje. Tai skėtinė organizacija, šiuo metu vienijanti 64 nacionalines jaunimo organizacijas ir regionines jaunimo organizacijų sąjungas, o tai yra daugiau nei 200 000 jaunų žmonių.

Kategorijos: Istorija, Pilietinė visuomenė, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė