Turkijos kino festivalyje režisierė E.Vertelytė pelnė pagrindinį festivalio apdovanojimą (0)

E.Vertelytės dok. filmo „UB LAMA“ kadrai

E.Vertelytės dok. filmo „UB LAMA“ kadrai

Iki gegužės 13-osios dar gali pamatyti sostinės kino teatre „Pasaka“ E. Vertelytės filmą „UB Lama“, kuris Turkijoje pasibaigusiame tarptautiniame kino festivalyje sugebėjo pranokti visus savo konkurentus.

Režisierės debiutinis, dokumentinis filmas „UB Lama“, pelnė pagrindinį festivalio apdovanojimą – 10.000 eurų piniginį prizą ir statulėlę už geriausią dokumentinį filmą tarptautinėje kategorijoje.

„Sakoma, kad filmas turi atrasti savo publiką, o toks jausmas, kad ten ir atrado. Labai gražios ir „gyvos“ reakcijos buvo visų žiūrėjusių, tarsi jie visiškai viską suprato, ką noriu pasakyti. Labai geras jausmas.“ – įspūdžiais dalinosi režisierė. Lietuvaitės triumfą matė visa Turkija – festivalio uždarymo ceremoniją transliavo nacionalinė Turkijos televizija, o ceremonijoje lankėsi įvairios televizijos ir kino žvaigždės, politikai, tarp kurių buvo ir Turkijos vice prezidentas.

Filmas yra debiutinis, pilnametražis Eglės Vertelytės dokumentinis filmas. Jame pasakojama apie dvylikametį mongolų berniuką Galaa, kuris su mama ir jaunesniuoju broliu gyvena labai skurdžiomis sąlygomis pakrypusioje jurtoje, Ulan Batoro pakraštyje. Vaikas bando išgyventi pardavinėdamas cigaretes turguje, tačiau pamažu „užsikrečia“ svajone tapti budistų vienuoliu. Vienuoliams yra būdinga ypatinga disciplina, o pagrindinis herojus yra išdykęs ir problematiškas vaikas. Ar šios charakterio savybės nesutrukdys jam pasiekti savo tikslo?

E. Vertelytės filmas yra atrinktas ir į legendinį kino festivalį Krokuvoje (Lenkija) , kuris prasidės gegužės mėnesio gale. Šio festivalio nugalėtojas nominuojamas europiniam „Oskarui“ ir be konkurso kvalifikuojamas JAV „Oskarui“.

Eglė Vertelytė (g. 1983 m.) baigė istorijos studijas Vilniaus universitete, tęsė mokslus Europos kino koledže Danijoje, kur sukūrė pirmuosius trumpametražius filmus. Grįžusi į Lietuvą dirbo Nacionalinėje televizijoje ir bendradarbiavo su studija „Nominum“ įvairiuose dokumentinio kino projektuose. 2009–2010 metus Eglė praleido Mongolijoje, kur dirbo universitete, savanoriavo nevyriausybinėse organizacijose ir kūrė dokumentinį filmą „UB Lama“.

Kategorijos: Lietuvoje, Menas, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė