Lietuvos studentų folkloro festivalis „O kieno žali sodai“ (0)

Gegužės 12–13 d. Lietuvos liaudies kultūros centras ir Šiaulių universitetas rengia penktąjį Lietuvos studentų folkloro festivalį „O kieno žali sodai“. Pagrindinis renginio tikslas – tęsti, puoselėti, skatinti akademinio jaunimo folkloro bendruomenių tradicijas šalies aukštojo bei aukštesniojo mokslo institucijose.

Pirmuosius žingsnius Vilniuje žengęs studentų folkloro festivalis tęsia savo kelionę po Lietuvą ir šiemet atvyksta į Šiaulius.

Gegužės 12 d. 11 val. Šiaulių universiteto Edukologijos fakulteto bibliotekoje Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto docentė Ainė Ramonaitė skaitys paskaitą „Gyvenantys savaip tada ir dabar: kaip Lietuvoje gimė etnokultūrinis judėjimas ir kaip jis sugriovė sovietinį režimą“.

14 val. Šiaulių kultūros centro salėje vyks pagrindinis festivalio koncertas.

18.30 val. Balsių stovykloje (Balsių k., Akmenės r.) rengiamos kūrybinės dirbtuvės, kurių metu savo muzikine patirtimi dalysis geriausi Lietuvos tradicinės muzikos specialistai. Studentai mokysis tradicinio dainavimo, pasakojimo, mokysis meistrauti tradicinius pučiamuosius instrumentus, smuikuos, skambins cimbolais, kanklėmis, gros senaisiais pučiamaisiais instrumentais. Kartu veiks alternatyvios jaunimo kūrybinės dirbtuvėlės, kuriose įvairių amatų mokys ir savo patirtimi dalysis festivalio dalyviai. Po jų vyksiančioje vakaronėje jaunimas prisimins smagiausius šokius, žaidimus, ratelius, dalyvaus viktorinoje ir polkos su ragučiais varžytuvėse.

Gegužės 13 d. nuo 12 val. vyks folkloro popietės su Šiaulių rajono Raudėnų, Naisių, Verbūnų, Žarėnų, Bazilionų, Kurtuvėnų, Meškuičių, Micaičių bendruomenėmis.

Festivalyje dalyvaus Šiaulių universiteto, Kauno Vytauto Didžiojo, Kauno technologijos, Lietuvos edukologijos, Mykolo Romerio, Vilniaus universitetų, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos, Klaipėdos valstybinės kolegijos, Klaipėdos universiteto Menų fakulteto, Vilniaus universiteto Kauno humanitarinio fakulteto ir Vilniaus miesto jaunimo folkloro kolektyvai – iš viso apie 200 folklorą puoselėjančių jaunų žmonių.

Kategorijos: Etninė kultūra, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė