Kaune pristatytas turizmo vasaros sezonas (0)

Kauno miesto savivaldybės nuotr.

Kauno miesto savivaldybės nuotr.

Ketvirtadienį, gegužės 10 d., Kauno mieste buvo paskelbta turizmo vasaros sezono pradžia. Šiemet kauniečiai kviečiami ne tik keliauti baidarėmis, pramoginiais laivais, apsilankyti organizuojamose šventėse, atgimusiame VII forte, bet ir pažinti Kauną keliaujant dviračiais.

„Kasmet augantys turistų srautai džiugina ir viešbučių savininkus, ir aptarnavimo sektoriuje dirbančius verslininkus. Tačiau mes neturime teisės sustoti. Privalome žiūrėti į priekį, investuoti savo laiką siekdami dar labiau išnaudoti milžinišką turistinį Kauno potencialą“, – tvirtino Kauno miesto meras Andrius Kupčinskas.

Renginio metu buvo pristatytos pagrindinės vasaros sezono turizmo naujienos: gyvosios istorijos festivalis „Europa. Napaleonas I Kaune. 1812 m.“, dviračių turizmas, skrydžiai į Kauno oro uostą, VII fortas bei vandens turizmas ir pramogos.

„Dvidešimt trimis kryptimis iš Kauno oro uosto pakyla lėktuvai – tai rekordinis skaičius, to niekada nėra buvę. Kauną vis labiau atranda užsienio turistai. Jie nori pamatyti, paragauti, paliesti, išgirsti. Dėl to būtina atsigręžti į savo šaknis, į savo individualumą ir organizuoti bei pasiūlyti kuo daugiau įdomių projektų“, – teigė Kauno turizmo informacijos centro direktorius Sigitas Sidaravičius.

Dar kartą buvo pristatyta didžiausia šios vasaros šventė – gyvosios istorijos festivalis „Europa. Napoleonas I Kaune. 1812m.“. Jame dalyvaus daugiau kaip 800 karo istorijos rekonstruotojų iš Prancūzijos, Rusijos, Lenkijos, Čekijos, Austrijos, Baltarusijos, Latvijos ir Lietuvos. Puikų karinės rekonstrukcijos spektaklį papildys amatininkų mugė, lauko koncertai ir spektakliai, autentiškas lietuvių Rasų šventimas, kuris leis susipažinti su seniausiomis Baltų tradicijomis.

Specialiai artėjančiam renginiui visiems norintiems jau sukurtos specialios ekskursijos, tokios kaip „Keliauk Napoleono keliu“, „Pajusk prancūzišką dvasią“, kurių metu galima susipažinti su prancūzų pėdsakais Kaune.

Norintiems keliauti vandens maršrutais, siūlomos puikios galimybės išbandyti vandens turizmą. Savaitgaliais Kauno mariomis bus galima nuplaukti į Rumšiškes bei Kruonį pramoginiais laivais „Nemunas“, „Algirdas“ ir „Aitra“. Taip pat netradiciškai pažvelgti į Kauną iš vandens visi norintys galės rengiamų ekskursijų baidarėmis „Kaunas vandeny“ metu.

Šios vasaros naujiena – dviratininkams pritaikytas viešbutis bei jame veikiantis aktyvaus ekoturizmo centras „Babilonas”, siūlantis Kauną pažinti keliaujant dviračių takais.

„Įsigijome labai kokybiškų dviračių, specialių priekabų dviračių pervežimui, apsaugos priemonių pavieniams asmenims ir šeimoms su mažamečiais vaikais. Pas mus apsistoję turistai gali pasirinkti mūsų siūlomus maršrutus ir keliauti po miestą ekologiškomis transporto priemonėmis“ – apie naująją paslaugą pasakojo viešbučio vadovas Raimondas Krištaponis.

Šiais metais taip pat atgyja ir duris lankytojams atveria VII fortas. Tai antrasis fortas, kuriame veiks karybos istorijos ir karo technikos ekspozicija. Lankantis VII forte galima susipažinti su Kauno tvirtovės istorijos esminiais momentais, VII forto teritorija, statiniais bei jų paskirtimi, šiais metais pradėtos rengti teminės ekskursijos ir edukacinės programos.

Kategorijos: Gamta ir žmogus, Kelionės, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė