Kaune atidaryta paroda „AgroBalt 2012“ (0)

Kauno miesto savivaldybės nuotr.

Kauno miesto savivaldybės nuotr.

Ketvirtadienį, gegužės 10 d., Kaune prasidėjo reikšmingiausia ir didžiausia Baltijos regione tarptautinė žemės ūkio ir maisto pramonės paroda „AgroBalt 2012“. Šiuo renginiu siekiama stiprinti žemės ir maisto ūkio sektoriaus konkurencingumą, skatinti smulkųjį ir vidutinį verslą, užmegzti regioninių žemės ūkio ir maisto pramonės įmonių bei institucijų kontaktus.

„Lietuviams žemė visada buvo šventa, o žemės ūkio darbai, nors ir sunkūs, yra šventė“, – sveikindamas visus susirinkusius parodos atidaryme sakė Lietuvos Respublikos premjeras Andrius Kubilius.

Jis pasidžiaugė, kad Lietuvos žemdirbiai geba sėkmingai konkuruoti ne tik Europos, bet ir pasaulinėje rinkoje. Tą patį pabrėžė ir į parodą atvykusi Europos Sąjungos žemės ūkio komisarė Maria Damanski.

Kauno miesto savivaldybė tapo „Žalgirio“ arenoje ir Nemuno saloje vykstančios parodos rėmėja. Pasak Kauno miesto mero Andriaus Kupčinsko, net ir krizės metais žemdirbiai nepasimetė, dirbo ir džiaugėsi darbo vaisiais, nesustojo eksportas į užsienio šalis.

„Žemdirbiai krizės laikotarpiu laikėsi bene geriausiai iš visų sričių. Manau, kad kitų šalių atstovams bus ko pasimokyti iš Lietuvos ūkininkų, nes jie gamina labai aukštos kokybės maisto produktus. Lietuvos žmonės tuo džiaugiasi, visa tai vertina ir visada palaiko savo šalies ūkininkus“, – teigė Kauno vadovas A. Kupčinskas.

Pasak žemės ūkio ministro Kazio Starkevičiaus, „AgroBalt 2012“ unikali tuo, kad tai ne tik tarptautinė paroda, kurioje vyksta maisto produktų, naujausių technologijų, gyvulių demonstravimas, bet ir vieta, kurioje susitinka daugelio šalių vyriausybių, oficialių delegacijų atstovai, žemės ūkio specialistai, organizuojami susitikimai, seminarai maisto saugos, ekologinio ūkininkavimo ir kitais aktualiais klausimais.

Lietuvai rengiantis pirmininkavimo Europos Sąjungai laikotarpiui, šiemet ypač svarbiu akcentu taps ES ir užsienio šalių žemės ūkio ministrų forumas tema „Lietuvos kaimo plėtros 2007–2013 m. programa pristato: smulkaus ūkininkavimo perspektyva ir globalizacijos iššūkiai“.

Parodoje įrengti užsienio šalių stendai, atvyko 16 oficialių delegacijų, net 14-os valstybių žemės ūkio ministrai. „AgroBalt 2012“ aplankė ir Europos Parlamento Žemės ūkio ir kaimo plėtros komiteto pirmininkas Paolo de Castro, įvairių Europos Komisijos direktoratų atstovai, tarptautinių žemės ūkio organizacijų vadovai.

Parodoje daugiausia dalyvių – beveik 50 proc. pristatys maisto produktus ir gėrimus, veislinius gyvulius – 16 proc., tautinio paveldo gaminius – 5 proc., žemės ūkio techniką – 4 proc., visa kita – pašarai, trąšos, pakuotės, augalai, reikmenys sodui ir daržui.

„AgroBalt 2012“ dalyvauja 35 eksponentai iš 10 užsienio šalių (Didžiosios Britanijos, Vokietijos, Italijos, Kinijos, Latvijos, Estijos, Vengrijos, Rumunijos, Lenkijos, Moldovos).

Parodoje daug atrakcijų laukia mažųjų lankytojų – jie galės pramogauti specialiai įrengtame vaikų kaime: bandyti melžti plastikinę karvę, pajodinėti poniu, piešti, pabėgioti šiaudų labirintu. Visi parodos lankytojai galės pasigrožėti demonstruojamais veisliniais gyvuliais, stebėti raitosios policijos kuopos ir žirgų veislių parodomąsias programas. Parodos metu taip pat vyks tarptautinė kačių paroda, šunų dresavimo mokyklos pasirodymai, žirgų konkūras „AgroBalt 2012″ taurei laimėti ir kt. Parodoje planuojama užfiksuoti ir rekordą – bus gaminama ilgiausia dešra, kurios vėliau galės paragauti visi norintieji.

Parodą „Žalgirio“ arenoje ir Nemuno saloje galima aplankyti gegužės 10–12 dienomis. Lankytojo bilieto kaina – 5 litai.

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Naujienos, Šventės, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė