Estijoje statoma nauja elektrinė energetiniam saugumui (3)

efoto.lt | L.Undzėno nuotr.

efoto.lt | L.Undzėno nuotr.

Gegužę „Eesti Energia“ pradėjo naujos 300 megavatų galios elektrinės statybos darbus. Tikimasi, kad naujoji Auverės elektrinė bus baigta statyti iki 2015-ųjų pabaigos. Jos gaminama elektros energija užtikrins patikimą elektros energijos tiekimą Estijoje ir prisidės prie energetinio stabilumo regione kūrimo.

„Pasirinkusi energetinės nepriklausomybės kelią, Estija pasirinko ir savarankiškai padengti bazinį elektros energijos poreikį. Auverės elektrinė yra statoma vadovaujantis nacionaliniu interesu – užtikrinti patikimą energijos tiekimą ir šalies energetinę nepriklausomybę“, – sako „Eesti Energia“ valdybos pirmininkas Sandor Liive.

Auverės elektrinė buvo projektuojama taip, kad užtikrintų pakankamai lanksčią elektros gamybą. Generuoti elektrą ar padidinti jos gamybos apimtis elektrinė galės beveik iškart, kai tik bus jaučiamas toks poreikis. Tai, energetinio saugumo kontekste, yra aktualu ir vartotojams Lietuvoje, kurią su Estija sieja elektros netiesioginės elektros jungtys.

Naujoje  jėgainėje elektrai gaminti bus naudojami skalūnai, tačiau yra numatyta galimybė net iki 50 proc. jų pakeisti biokuru. Tai leis iš dalies amortizuoti elektros gamybos kainų šuolius, jeigu staiga išaugtų taršos leidimų kaina. Joje naudojamas biokuras leistų sumažinti anglies dvideginio emisijas iki modernių gamtinėmis dujomis kūrenamų elektrinių lygio. Be to, tikimasi, kad vietinėje rinkoje išgaunamas kuras, kuris bus naudojamas elektrinėje, padėtų apsisaugoti nuo galimų tarptautinių kuro kainų šuolių.

Elektrinei kūrenti naudojamas biokuras ir pritaikytas efektyvesnis žaliavų kūrenimo būdas Auverės jėgainę padarys žymiai draugiškesnę aplinkai nei panašios galios tik skalūnais kūrenamos jėgainės.

Kategorijos: Energetika, Gamta ir žmogus, Naujienos, Užsienyje, Visi įrašai | Žymos: , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė