ES šalyse transporto priemones registruoti bus lengviau (0)

ES piliečiai, persikeliantys iš vienos valstybės narės į kitą ir perregistruojantys savo automobilį, neretai susiduria su sudėtingomis procedūromis. Problemų taip pat kyla, kai automobilis įsigyjamas vienoje šalyje, o naudojamas kitoje, nes egzistuoja skirtingi ES valstybių narių reikalavimai. Vis dėlto įregistruoti automobilį neturėtų būti taip sunku. Priėmus bendras ES registravimo taisykles, transporto priemones atsivežti į kitą ES šalį bus lengviau ir pigiau.

Bendros transporto priemonių registravimo taisyklės visoms ES narėms  

Praeitais metais paskelbtoje ataskaitoje Europos Komisija nurodė, kad automobilių registravimo problemos – vienas iš daugiausia rūpesčių europiečiams, vykstantiems į kitą ES šalį gyventi, dirbti, keliauti arba apsipirkti, keliančių dalykų. Todėl Komisija siūlo bendras transporto priemonių, kurios juda iš vienos ES šalies į kitą arba kurios visam laikui persivežamos į kitą šalį, registravimo taisykles. Jomis būtų supaprastintos registravimo procedūros, sumažėtų biurokratinių kliūčių ir išlaidų. Kad priemonė taptų teisės aktu, ją turi patvirtinti ES šalių vyriausybės ir Europos Parlamentas.

EK pasiūlymu sprendžiami labai konkretūs klausimai. Atvejų, kuomet perregistruojamos iš kitos ES šalies atvykusios transporto priemonės, skaičius bus sumažintas, pavyzdžiui, kitoje ES šalyje dirbantys piliečiai, besinaudojantys jų darbdavio įregistruota transporto priemone, neprivalės jos perregistruoti. Be to, bus neįmanoma kitoje ES šalyje įregistruoti pavogtą automobilį. Daug sutaupys automobilių nuomos bendrovės, nes atostogų laikotarpiais jos galės naudoti automobilius kitoje ES šalyje, jų neperregistruodamos.

„Netrukus ketinu pristatyti panašią iniciatyvą ir mokesčių srityje, susijusią su automobilių registracijos ir naudojimo mokesčiais. Kai gyventojai keliasi iš vienos ES šalies į kitą, jie dažnai susiduria su dvigubo automobilių apmokestinimo atvejais. Tai nesuderinama su laisvo asmenų judėjimo principu. Tokių kliūčių Europoje turi nelikti. Dar šiemet Komisija ketina pateikti rekomendacijas, kaip išvengti dvigubo automobilių apmokestinimo ir paskelbti išsamų paaiškinimą, kaip įgyvendinti ES taisykles. Mano minėta iniciatyva bus svarbi ne tik gyventojams, bet ir automobilių nuomos verslui“, – sakė Europos Komisijos narys Algirdas Šemeta.

Lietuvoje registravimo procedūra nesukelia didelės administracinės naštos 

ES piliečiai ir bendrovės kasmet į kitą valstybę narę atsigabena apie 3,5 mln. transporto priemonių ir privalo pasirūpinti, kad jos būtų įregistruotos pagal nacionalinius teisės aktus. Lietuvoje valstybinė įmonė „Regitra“ registruoja transporto priemones, kurių valdytojai nuolat ar laikinai – ilgiau nei 90 dienų per metus – gyvena Lietuvoje arba yra Lietuvoje registruotos įmonės, įstaigos, organizacijos. Valstybinės įmonės „Regitra“ duomenimis, praeitais metais Lietuvoje buvo įregistruota apie 261 tūkst. naujų ir  naudotų transporto priemonių.

Valstybės įmonės „Regitra“ viešųjų ryšių specialistės Laimutės Užupės teigimu, Lietuvoje transporto priemonių registravimas nesudėtingas. „Procedūra yra gana greita ir gyventojams nesukelia didelės administracinės naštos, be to, visuomet ieškoma vidinių resursų, kaip šią naštą dar labiau sumažinti“, –  teigė „Regitros“ atstovė.

Registruojant iš užsienio į Lietuvą įvežtą anksčiau Lietuvoje neregistruotą transporto priemonę, reikia pateikti originalius galiojančius šios transporto priemonės ankstesnės registracijos dokumentus. Pirmą kartą šalyje registruojamas transporto priemones patikrina „Regitros“ specialistai, kurie nustato transporto priemonės tapatumą: patikrina, ar Lietuvos ir tarptautinėse informacijos sistemose nėra paskelbta informacijos apie transporto priemonės ar jos dokumentų paiešką. Įregistravus transporto priemonę, gaunamas registracijos numeris, išduodami valstybinio numerio ženklai.

Nauja galimybė  – transporto priemonės registravimas internetu

Greitu laiku valstybės įmonė „Regitra“ į elektroninę erdvę perkels daugelį su transporto priemonių registravimo veikla susijusių paslaugų. Tokiu būdu paslaugos taps lengviau prieinamos vartotojams, bus taupomas gyventojų bei įstaigų laikas ir mažinamos išlaidos.

Naujos elektroninės paslaugos bus teikiamos įgyvendinus ES remiamą projektą „Autotransporto priemonių registravimo paslaugų perkėlimas į elektroninę erdvę“. 2012 metų pabaigoje „Regitra“ elektroniniu būdu pradės teikti transporto priemonių registravimo, išregistravimo, taip pat jų duomenų bei registracijos liudijimų keitimo, valstybinio numerio ženklų užsakymo ir keitimo, duomenų teikimo ir kitas su transporto priemonių registravimo veikla susijusias paslaugas.

Įgyvendinus projektą, transporto priemonių registravimo paslaugomis besinaudojantiems gyventojams ir juridiniams asmenims nereikės vykti į „Regitros“ padalinį. Paslaugas užsisakyti ir už jas sumokėti bus galima elektroniniu būdu. Transporto priemonių identifikavimo paslauga galės būti teikiama užsakovo pageidaujamoje vietoje. Valstybinio numerio ženklai ir registracijos liudijimai bus pristatomi užsakovo pageidaujamu adresu.

Įmonėje sukurta nauja informacinė sistema leis keistis duomenimis ne tik su Lietuvoje veikiančiais registrais, bet ir su tarptautine sistema EUCARIS bei Šengeno II informacine sistema.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė