A. Lukašenka: laisvė būtų „nepakeliama“ (6)

A.Lukašenka

A.Lukašenka

Baltarusijos vadovas Aleksandras Lukašenka antradienį pareiškė, kad asmens laisvė būtų „nepakeliama“ našta, kuriai šalis dar nepasiruošusi.

„Fiodoras Dostojevskis rašė, kad nėra nieko labiau nepakeliamo žmogui už laisvę. Ir žinoma, jis buvo teisus“, – kreipdamasis į šalį teigė A. Lukašenka.

„Baltarusijai nereikia įvairių revoliucijų ir sukrėtimų, kurie sukelia chaosą ir kraujo praliejimą“, – pridūrė jis.

A. Lukašenka citavo F. Dostojevskio XIX amžiaus kūrinį „Broliai Karamazovai“ ir jo dalį apie žmogaus prigimtį, pavadintą „Didysis inkvizitorius“.

Didysis inkvizitorius Jėzui įrodinėja, kad „žmonių padermei nebuvo nieko labiau nepakeliamo už asmens laisvę“ ir siūlo, kad turėtų būti daugiau autoriteto ir paslapties iš viršaus.

Paskutiniuoju Europos diktatoriumi vadinamas A. Lukašenka nuo pat 1994 metų, kuomet tapo prezidentu, šalies ekonominį ir politinį gyvenimą sugebėjo išlaikyti sovietinio stiliaus gniaužtuose.

Dėl pakartotinių susidorojimų su opozicija ir 2010 metų pagrindinių politinių priešininkų sulaikymų Europos šalys ir Jungtinės Valstijos Baltarusijai įvedė naujas ekonomines sankcijas ir kelionių apribojimus.

Diplomatinė krizė dar labiau paaštrėjo, kai neseniai Europos Sąjungos šalys laikinai atšaukė savo ambasadorius iš Minsko.

A. Lukašenka teigė negalintis suprasti, kodėl iš užsienio patiria tokį spaudimą.

„Ar mūsų sistema kuria problemas visuomenėje? Ne. Ar mūsų sistema kuria problemas mūsų kaimynams? Ne“, – šalies politiniam elitui kalbėjo jis.

„Jei mūsų sistema dar nepasenusi ir nekuria problemų, kodėl ją ardyti? Turime tik atsargiai ją pagerinti“, – pridūrė Baltarusijos

Kategorijos: Naujienos, Užsienyje, Visi įrašai | Žymos: , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė