Seime atstatydinamas teisingumo ministras R.Šimašius atsilaikė (video, tiesioginė transliacija) (0)

Aklas teisingumas | efoto.lt, gretos nuotr.Gegužės 8 d. Seime opozicinių frakcijų, Mišrios Seimo narių grupės ir valdančiosios Tėvynės sąjungos–Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos atstovų pastangomis toliau svarstomas teisingumo ministro Remigijaus Šimašiaus atstatydinimo klausimas (taip vadinama interpeliacija). Iš ministro reikalaujama atsakomybės dėl nevykdomos teismų reformos, didėjančio visuomenės nepasitikėjimo teismais, dėl blogos padėtis teismo medicinos srityje, apgailėtinos laisvės atėmimo įstaigų būklės, informacijos apie žmogaus teisių gynėją Alesį Beliackį perdavimo Baltarusijai. Iš ministro reikalaujama prisiimti atsakomybę už savo veiklą.

Atsakydamas į klausimus Seime R.Šimašius vengė prisiimti atsakomybę ir kaltę dėl padarytų klaidų, nepadarytų darbų, trūkumų ir neūkiškumo vertė savo pirmtakams, teisinosi lėšų stygiumi arba jų neefektyviu panaudojimu.

Atsakydamas į klausimą dėl netinkamo teismų darbo ir teismų sprendimų nevykdymo R.Šimašius vėl kartojo savo garsiąją frazę: „telefoninės teisės laikai praėjo“ ir  kratėsi bet kokios atsakomybės ir šioje srityje.

Dėl Teisingumo ministerijos veiksmų perduodant Baltarusijai informaciją apie Alesį Beliackį R.Šimašius visą kaltę ir vėl suvertė Aleksandrui Lukašenkai.

Teisingumo ministro R.Šimašiaus atsakymai į Seimo narių klausimus:

 

Seimo narių pasisakymai „prieš“ ir „už“ ministro R.Šimašiaus atstatidinimą (I dalis):

Po to dėl Vyriausybės metinės ataskaitos pristatymo Seime diskusijoje padaryta pertrauka.  Po metinės ataskaitos pristatymo diskusija bus pratęsta.

Seimo narių pasisakymai „prieš“ ir „už“ ministro R.Šimašiaus atstatidinimą (II dalis):

Po pasisakymų buvo sudaryta redakcinė komisija interpialiacijos projektui parengti. Redakcinė komisija parengė ir pateikė interpeliacijos projektą kuriuo pasiūlė nepritarti ministro R.Šimašiaus atsakymams ir pasiūlė atstatydinti ministrą.

Prieš balsuojant dėl interpeliacijos projekto įvyko diskusija.

Diskusija dėl interpeliacijos projekto:

14:40 val. dėl pritarimo interpeliacijos projektui buvo pradėtas slaptas balsavimas. Tuo pačiu buvo paskelbta pertrauka tarp rytinio ir vakarinio Seimo posėdžių. Vakarinis Seimo posėdis prasidės 15:40 val.  Tuomet ir paaiškės slapto balsavimo rezultatai dėl R.Šimašiaus likimo.

Tiesioginę Seimo posėdžio transliaciją nuo 15:40 val. galite stebėti internetu ČIA.

15:40 val. vakarinio Seimo posėdžio pradžioje buvo paskelbti slapto balsavimo dėl interpeliacijos teisingumo ministrui rezultatai. Už interpeliaciją teisingumo ministrui pasisakė – 36 Seimo nariai,  prieš – 15, susilaikė 4. Taigi teisingumo ministras lieka eiti savo pareigas. Interpeliacija nepavyko.

Kategorijos: Politika ir ekonomika, Visi įrašai | Žymos: , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė