Čečėnijos aikštėje atidengta atminimo sienelė ir paleistas fontanas (nuotraukos) (0)

Kauno miesto savivaldybės nuotr.

Kauno miesto savivaldybės nuotr.

Pirmadienį, gegužės 7 d., Čečėnijos aikštėje vykusio Motinos dienos minėjimo metu buvo atidengta Atminimo sienelė ir paleistas fontanas. Renginys prasidėjo valstybės ir Kauno vėliavų pakėlimu. Valstybės vėliavą iškėlė Krašto apsaugos ministrė Rasa Juknevičienė.

„Nuoširdžiai džiaugiuosi jungtimi tarp praeities ir dabarties. Garbė tiems žmonėms, kurie tikėjo valstybės ateitimi, dirbo dėl jos žmonių gerovės. Dabar jų darbus tęsiame, jaunimui perteikiame tai, kas svarbiausia. Kol tikėsime savo valstybe, kol dirbsime jai, tol gyvuos mūsų valstybė. Ne raketos yra didžiausia grėsmė, netikėjimas valstybės ateitimi, nusivylimas yra pati didžiausia grėsmė. Dėkoju susirinkusiems, linkiu dirbti, kurti ir tikėti“, – kalbėjo R. Juknevičienė.

Miesto mero Andriaus Kupčinsko vardu į susirinkusius kreipėsi mero patarėjas Zenonas Abramavičius. Motinos dienos proga jis pasveikino į renginį atvykusias motinas, išreiškė padėką motinoms, kurios išaugino ir augina šalies patriotus.

Į susirinkusius kreipėsi Čečėnijos aikštės rekonstrukcijos iniciatorius LR Seimo narys A. Dumčius ir jo kolega Rytas Kupčinskas. Jie kalbėjo apie tai, kad šioje aikštėje esanti atminimo sienelė ir 37 patriotinių organizacijų, veikusių tarpukario Lietuvoje, pavadinimai jaunimui ir ateities kartoms primins apie kovas dėl laisvės, apie valstybingumo ištakas.

Atminimo sienelę atidengė Krašto apsaugos ministrė R. Juknevičienė, LR Seimo narys A. Dumčius, Šaulių sąjungos II rinktinės vadas Minvydas Mikalauskas, dimisijos kapitonas Antanas Lukša, LR Seimo narys Rytas Kupčinskas ir kt.

Sienelėje įrašyta 37 patriotinių organizacijų pavadinimai: Šaulių, Birželio sukilėlių, Lietuvos laisvės kovotojų, Lietuvos tautinio jaunimo, Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjungų, Žmogaus teisių gynimo asociacijos, Lietuvai pagražinti draugijos, M. Valančiaus blaivybės sąjūdžio, Lietuvos ateitininkų federacijos, Lietuvos laisvės lygos, Lietuvos raudonojo kryžiaus draugijos ir kt.

Renginyje dalyvavo P. Plechavičiaus jaunojo kario mokyklos mokiniai. Jie demonstravo savigynos gebėjimus. Šioje mokykloje besimokantys jaunuoliai rengiasi dirbti sukarintose struktūrose.

Renginio metu buvo paleistas fontanas. Rekonstruota aikštė bus graži poilsio vieta Eigulių ir Kalniečių mikrorajonų gyventojams.

Renginyje dalyvavo ir sienelę pašventino vyskupas metropolitas Sigitas Tamkevičius, LR Seimo nariai A. Dumčius, R. Kupčinskas, Seimo kancleris Jonas Mileris, politinių kalinių ir tremtinių atstovai, įvairių patriotinių organizacijų vadovai bei nariai su savo organizacijų vėliavomis.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė