Atšauktas Vidurio Europos šalių vadovų susitikimas – D.Gybauskaitė siekia susitikti su J.Tymošenko (0)

Prezidentura

Prezidentura

Nors ir atidėtas Jaltoje turėjęs vykti Vidurio Europos šalių vadovų susitikimas, Prezidentė Dalia Grybauskaitė penktadienį, gegužės 11 dieną, vyks į Ukrainą.

Greičiausiai Prezidentė dalyvaus penkių valstybių vadovų susitikime, vyksiančiame ne Jaltoje, o Kijeve.

Nesikeičia ir D.Grybauskaitės pozicija – ji Ukrainoje taip pat susitiks su kalinčia ekspremjere Julija Tymošenko.

Be Lietuvos, Vidurio Europos šalių vadovų susitikime patvirtino dalyvausiantys dar trys prezidentai – Lenkijos, Moldovos ir Slovakijos.

Ukrainai teko atidėti Jaltoje turėjusį vykti Rytų Europos šalių vadovų susitikimą, nes dalis politikų atsisakė jame dalyvauti, motyvuodami, pasak jų, ne teisingu Ukrainos valdžios ir teismų elegsiu su buvusia premjere Julija Tymošenko, kuri įkalinta septyneriems metams už piktnaudžiavimą valdžia. Daugelis Europos valstybių vadovų ir parlamento narių mano, jog teismas buvo politiškai motyvuotas.

Druskos ant žaizdos užpylė ir tai, kad J.Tymošenko skelbiasi, jog buvo kalėjimo prižiūrėtojų sumušta. Taip pat ekspremjerė nuo balandžio 20 dienos tęsia bado akciją – jos sveikata prastėja. Tiesa, kalinama Ukrainos opozicijos lyderė ketina trečiadienį, gegužės 9 dieną, nutraukti bado streiką. Tai pareiškė politikės duktė Jevgenija Tymošenko, Charkovo kolonijoje aplankiusi savo motiną.

Ukrainos užsienio ministerija praneša, kad Vidurio Europos šalių vadovų susitikimas bus surengtas vėliau ir laikas suderintas diplomatiniais kanalais.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė