Šventėje „Hanza Kaunas 2012“ – viduramžių dvasia (3)

Kauno miesto savivaldybės nuotr.

Kauno miesto savivaldybės nuotr.

Septintą kartą, gegužės 18–20 dienomis, Kaune organizuojamo viduramžių kultūros festivalio „Hanza Kaunas 2012“ rengėjai šįmet žada surengti įspūdingą šventę.

„Septintą kartą organizuojama viduramžių kultūros šventė-festivalis, apimantis daugybę įvairių taikomojo ir atlikimo meno sričių: senųjų amatų demonstracija, senovinės muzikos, senųjų šokių, žaidimų, papročių, dailės rekonstrukcija ir populiarinimas. Trijų dienų renginys yra milžiniška istorijos pamoka arba, kitaip tariant, populiari, patraukli, visai šeimai skirta, meninė edukacinė programa, skirta tautinei savimonei vystyti ir istorijos žinias gilinti. Į Kauną jau septintą kartą suvažiuos rekordinis skaičius Lietuvos ir užsienio viduramžių kultūros klubų, senovinės muzikos ir šokių ansamblių, senojo teatro ir cirko rekonstruktorių ir t.t.

Šių metų šventė skirta istorinei datai 1362 atminti, o pagrindinis šventės akcentas – teatralizuotas Kauno pilies gynimas, mūšis – rekonstrukcija, kurioje dalyvaus Kauno mokyklų mokiniai“, – šventę savivaldybei pateiktoje paraiškoje apibūdina jos organizatoriai.

Nurodydami šio projekto tikslus, organizatoriai tvirtina sieksiantys skatinti visuomenės domėjimąsi Lietuvos istorija ir jos kultūriniu paveldu, vystyti visuomenės nacionalinį identitetą ir didžiavimąsi savo valstybe ir jos istorija, gaivinti ir populiarinti LDK ir Vakarų Europos viduramžių dvarų bei miestų kultūrą ir papročius.

Kategorijos: Istorija, Kultūra, Šventės, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė