Prie Knygnešių sienelės vyko Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dienos minėjimas (nuotraukos) (0)

Kauno miesto savivaldybės nuotr.

Kauno miesto savivaldybės nuotr.

Gegužės 4 d. unikalioje vietoje – Vytauto Didžiojo karo muziejaus sodelyje, prie Knygnešių sienelės, kur stovi paminklai Knygnešiui ir Sėjėjui, – vyko tradicinis Kauno „Ąžuolo“ mokyklos surengtas Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dienos minėjimas.

Į minėjimą atvyko Kauno miesto mero pavaduotojas Stanislovas Buškevičius, Lietuvos knygnešių draugijos Kauno skyriaus pirmininkas Jurgis Bielinis, Lietuvos Sąjūdžio Kauno skyriaus pirmininkas Raimundas Kaminskas, svečiai iš sostinės – LR Seimo nariai Rytas Kupčinskas, Valdemaras Valkūnas, Lietuvai pagražinti draugijos pirmininkas Juozas Dingelis, knygnešių ainiai ir visuomenės atstovai.

Susirinkusius pasveikino mokyklos direktorius Liudvikas Lukošius. Jis pasidžiaugė, kad mokyklos mokiniai saugo knygnešių atminimą, gerbia, puoselėja gimtąją kalbą, tautos papročius ir tradicijas. Minėjimo metu aktyviausiems mokiniams buvo įteikti padėkos raštai.

„Sveikinu šios prasmingos ir visiems brangios šventės proga. Nieko negali būti svarbiau už gimtąją kalbą. Jeigu nėra kalbos – nėra ir valstybės. Aš niekaip nesuprantu tų žmonių, kurie vyksta į Eurovizijos konkursą ir pasivadina ne sava pavarde, o susikurtais pseudonimais, be to, dainuoja ne sava kalba. Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos diena – mūsų valstybės garbės, išlikimo diena. Mes be galo esame dėkingi knygnešiams, kurie rizikavo savo laisve ir net gyvybe, spausdino, slapta gabeno knygas, kovojo už lietuvišką žodį, dėl to kentėjo net kalėjimuose“ – kalbėjo S. Buškevičius.

LR Seimo narys R. Kupčinskas padėkojo „Ąžuolo“ mokyklos bendruomenei už tai, kad tokį didelį dėmesį ji skiria patriotiniam auklėjimui, šalies istorijai, kultūrai, kasmet surengia Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dienos minėjimą.

„Mano vaikystė prabėgo čia, Kaune, greta paminklo Knygnešiui. Man tėvai perteikė, ką reiškia gimtoji kalba ir tradicijos. Jaunimas, kuris iš tėvų, mokytojų perima visa tai, kas brangiausia ir supranta tautiškumo esmę, vertas didelės pagarbos“, – sakė R. Kupčinskas.

Lietuvos Sąjūdžio Kauno skyriaus pirmininkas Raimundas Kaminskas pasveikino susirinkusius visiems brangios šventės proga. Padėkojo už gražų knygnešių atminimo saugojimą ir už lietuvybės puoselėjimą ir domėjimąsi Lietuvos istorija.

Lietuvai pagražinti draugijos pirmininkas Juozas Dingelis pasidžiaugė, kad Kauno „Ąžuolo“ mokykloje auga tikri patriotai. „Tai jūs pratęsite garbingus knygnešių darbus, tai jūs išsaugosite visa, kas brangiausia – savo kalbą, papročius ir tradicija“, – sakė J. Dingelis.

LR Seimo narė Vincė Vaidevutė Margevičienė negalėjo dalyvauti, todėl jos vardu susirinkusius pasveikino ir knygą mokyklos bendruomenei įteikė jos padėjėja Audronė Kaminskienė.

Knygnešių draugijos Kauno skyriaus pirmininkas Jurgis Bielinis „Ąžuolo“ mokyklai įteikė naujai išleistą knygą – knygnešių parašytus atsiminimus.

Susirinkusiems į minėjimą koncertavo „Ąžuolo“ mokyklos mokiniai, folkloro ansamblis „Gilė“. Visi minėjimo dalyviai žavėjosi tuo, kad šios mokyklos mokiniai nuo mažiausių iki didžiausių dainuoja liaudies dainas, šoka tautinius šokius, akordeonais, kanklėmis groja liaudies melodijas. Tai yra tikro patriotizmo ir tautiškumo pavyzdys.

Minėjimas prasidėjo valstybės himno giedojimu, o buvo užbaigtas mokyklos himnu „Aš pasėjau ąžuolą“. Po to prie Knygnešių sienelės buvo padėta gėlių.

Kategorijos: Istorija, Kultūra, Šventės, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė