Lietuvos vaikų ir moksleivių šokių grupių ir ansamblių konkursas (0)

ŠokėjaiGegužės 5–6 d. vyks respublikiniai vaikų ir moksleivių tautinių šokių konkurso „Aguonėlė“ turai Panevėžio bendruomenės rūmuose, gegužės 11–13 d. Marijampolės kultūros centre.

Šiemet vyksta jau 19-asis Lietuvos vaikų ir moksleivių šokių grupių, ansamblių, šokio studijų konkursinis festivalis, kurį, tęsdamas tradiciją ir siekdamas aktyvinti liaudiškos choreografijos judėjimą, kartu su M.K.Čiurlionio menų mokykla rengia Lietuvos liaudies kultūros centras.

Lietuvos liaudies kultūros centro puoselėjamos nacionalinės tradicijos saugo ir globoja visas meno šakas. Jau 40 metų rengiami Lietuvos vaikų ir moksleivių tautinių šokių konkursiniai festivaliai, 1986 m. pavadinti pirmojo sceninio šokio „Aguonėlė” vardu, apskriejo visą Lietuvą, kaskart į šokio sūkurį įtraukdami per 13 tūkstančių šokėjų, muzikantų, dainininkų.

Konkurso šokių, dalyviai pristato laisvai pasirinktą 30 minučių programą. Kadangi šiemet konkursas sutapo su Lietuvos moksleivių dainų švente „Mūsų vardas – Lietuva“, programoje privalomas vienas šokis iš būsimos 2012 m. moksleivių dainų šventės repertuaro, taip pat pageidautina, kad vyrautų savo krašto šokiai, nauja kūryba (išplėtotas ar originalus šokis), o šokiams akompanuotų liaudies muzikos instrumentų grupės.

Konkurso laimėtojai apdovanojami specialiais šio konkurso diplomais ir prizais, kuriuos steigia Kultūros, Švietimo ir mokslo ministerijos, Lietuvos liaudies kultūros centras.

Kategorijos: Etninė kultūra, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė