Sąjūdžio teismui – ne! (13)

Sąjūdžio teismui – ne! | propatria.lt plakatas Piliečių judėjimas „Pro Patria“ išplatino atsišaukimą kviečiantį visus sąjūdininkus ir patriotiškus Lietuvos žmones gegužės 7 d. 10 val. atvykti prie Vilniaus m. 2 apylinkės teismo (Laisvės pr. 79 A), kuriame bus bandoma nuteisti Lietuvos Persitvarkymo Sąjūdžio iniciatyvinės grupės narius Bronislavą Genzelį, Alvydą Medalinską ir Romualdą Ozolą už tai, kad šių metų kovo 17 d. esą ne laiku surengto mitingo.

Pareiškime rašoma: „Sąjūdininkams iškelta byla dėl administracinės teisės pažeidimo yra dar vienas Lietuvos teisinės sistemos nuosmukio ir išsigimimo pavyzdys. Šis teismas dar kartą atskleidė, kokie įtakingi  šalies teisėsaugos institucijose tebėra sovietmečio tradicijų dvasia išauklėti pareigūnai. Tautos ir valstybės interesai jiems yra svetimi ir nesuvokiami. Teisiamų sąjūdininkų organizuotas taikus mitingas už teisingumą Lietuvoje jiems pasirodė esąs didesnė grėsmė valstybės pagrindams ir viešajai tvarkai negu tą pačią dieną antivalstybinio gaivalo surengta antilietuviška manifestacija. Jos organizatoriams buvo paslaugiai suteiktas leidimas netrukdomai tyčiotis iš Lietuvos valstybės pačiame sostinės centre, tuo tarpu iš sąjūdininkų buvo tyčiojamasi sąmoningai jiems kuriant dirbtines kliūtis rengti teisėtą protesto akciją“.

Pareiškime teigiama, kad trijų sąjūdininkų byla nėra tik jų pačių asmeninis reikalas. Šis teismo procesas vertinamas kaip mėginimas nuteisti Lietuvą į nepriklausomybę atvedusį visą Sąjūdžio judėjimą.

„Todėl kreipiamės į sąjūdininkus ir visus patriotiškus Lietuvos žmones: atvykime į teismą paremti savo bendražygių ir drąsių mūsų šalies piliečių. Solidarizuodamiesi su jais ginsime pačią atkurtąją Lietuvos Respubliką. Kova už tikrąją jos Nepriklausomybę dar nebaigta. Sąjūdininkų teismas tai primena ir įpareigoja tęsti šią kovą tol, kol panašūs teismai ir išpuoliai prieš Lietuvą taps negalimi ir net neįsivaizduojami“,– rašoma internetiniame portale Propatria.lt paskelbtame pilietinio judėjimo „Pro Patria“ pareiškime.

Internetiniame naujienų portale „Alfa.lt“ savo nuomonę apie šį teismo procesą išsakė ir europarlamentaras Leonidas Donskis. Jis rašo, kad nors dažniausiai ir nesutinkąs su tuo ką rašo ir kalba šie sąjūdininkai, tačiau yra įsitikinęs, kad tokiais teismo procesais yra siekiama varžyti laisvą žodį ir įbauginti kitaminčius.

„Jei kas nors prieš dvidešimt dvejus metus man būtų pasakęs, kad Lietuvos teisme už kvietimą į taikų mitingą bus teisiami ne juodąja partijos kasa ir stambaus masto korupcija užsiimantys politikai, o iš jos pasitraukę nepriklausomybės herojai – būčiau pagalvojęs, kad tai absurdas. Deja, košmariškas sapnas virsta tikrove.

Nesvarbu, kad aš dažniausiai iš esmės nesutinku su tuo, ką kalba ir rašo šie žmonės – lygiai kaip ir jie nėra mano gerbėjai ir entuziastai, švelniai tariant. Bet faktas tas, kad mėginama įbauginti kitaminčius ir kritikus, o šito negali būti demokratinėje valstybėje, net jei į mitingą kviečiant buvo techniškai kažkas ne taip atlikta. Egzistuoja teisė ne tik viešai išsakyti savo nuomonę, bet ir laisvai burtis – raiškos, būrimosi ir asocijavimosi teisės yra vienos iš kertinių žmogaus teisių.

Tai neabejotinas jėgos demonstravimas, noras pažeminti, įbauginti ir atgrasyti nuo protesto akcijų ir mitingų. Žinoma, lieka neatsakytas klausimas, kaip buvo galima nusivažiuoti iki tokios makabriškos nepagarbos nepriklausomybės signatarams ir Sąjūdžio veikėjams. Juk tai sykiu reiškia ir siaubingą nepagarbą Lietuvos valstybei“, – rašo L.Donskis portale alfa.lt paskelbtame komentare „Lemtinga riba“.

Kategorijos: Lietuvoje, Pilietinė visuomenė, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė