Laisvi Lietuvos piliečiai įteikė prašymą A.Melianui (nuotraukos, video) (5)

A.Melianas pakvietė į ministeriją | Alkas.lt

A.Melianas pakvietė į ministeriją | Alkas.lt

Šiandien, gegužės 3 dieną, 12 valandą, Vilniuje, prie Lietuvos Respublikos Vidaus reikalų ministerijos, Šventaragio g. 2, priešais Katedrą, judėjimas „Už teisingumą“ surengė pilietinę meninę akciją „Padrąsinkime ministrą“.

Buvo rišamos žalios vilties juostelės ant medžių, pastato ir kelio ženklų šalia ministerijos, skambinama varpeliais, mušama būgnais, garsiai skaitoma. Tokiu ritualu susirinkusieji išreiškė raginimą Vidaus reikalų ministrui A.Melianui nebesvyruoti – ryžtingai atleisti iš Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) direktoriaus pareigų įstatymą pažeidusį Kęstutį Jucevičių ir sugrąžinti į šias pareigas neteisėtai atleistą Vitalijų Gailių bei jo pavaduotoją Vytautą Giržadą.

Dar balandžio 17 dieną Vyriausioji tarnybinės etikos komisija nusprendė, kad dabartinis FNTT vadovas K. Jucevičius, laikinai ėjęs pareigas ir pasirašęs Specialiųjų tyrimų tarnybai  skirtą raštą, kuriame nurodė, jog FNTT neturi informacijos dėl jo paties nepatikimumo, pažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo įstatymą.

Po kurio laiko į lauką išėjo pats Vidaus reikalų ministras A.Melianas. D.Kuolys iškilmingai perskaitė ministrui skirtą raštą:

„Pone ministre, mes primename Jums Lietuvos Respublikai duotą ištikimybės priesaiką ir kviečiame principingai ginti Respublikos vertybes ir idealus. Negali tarnybai, turinčiai kovoti su finansiniais nusikaltimais ir korupcija, vadovauti žmogus, pažeidęs tarnybinę etiką ir įstatymą, todėl raginame Jus daugiau nedelsti, nebesvyruoti, bet kuo greičiau atleisti pilietį K. Jucevičių iš FNTT direktoriaus pareigų ir į šios tarnybos vadovus sugrąžinti neteisėtai nušalintus generolą Vitalijų Gailių ir majorą Vytautą Giržadą. Pagarbiai, iniciatyvinės grupės “Už teisingumą” nariai ir pilietinės akcijos dalyviai“.

Išklausęs raštišką prašymą, po kuriuo leista visiems norintiems laisva valia pasirašyti, ministras pakvietė akcijos dalyvių atstovus į ministerijos pastatą diskusijai.

Ministras A.Melianas padėkojo už išsakytas nuomones bei informavo susirinkusiuosius, kad Vidaus reikalų ministerijos Teisės departamento Teisės taikymo ir vidaus tyrimų skyrius jau baigė atlikti tyrimą ir pateikė pasiūlymus. Jis pabrėžė, jog nepasiduos jokiam politiniam spaudimui, dar šiandien priims sprendimą ir informuos apie jį visuomenę.

„Reikalavimui atstatyti buvusius FNTT vadovus į pareigas juridinio kelio nėra ir jūs tą puikiai žinote. Dabar šią situaciją turi išspręsti teismas. Tačiau kalbant apie dabartinį tarnybos vadovą, Vyriausiosios tarnybinės etikos komisija nusprendė, jog pažeidimas padarytas. Todėl sprendimą priimsiu labai atsakingai“, – sakė susitikimą su mitingo dalyviais baigdamas vidaus reikalų ministras.

 httpv://youtu.be/7SxH4oiU4fM

httpv://youtu.be/HEITk9iu2Zs

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė