Kaune – dviračių maratonų sezono atidarymas (0)

M.Kavaliausko nuotr.

M.Kavaliausko nuotr.

Masiniai plento ir kalnų dviračių maratonai Kaune gegužės 13 d. ir Druskininkuose gegužės 20 d. pradės didžiųjų šalies dviračių lenktynių seriją. Tūkstančiai dviratininkų mėgėjų nekantriai laukia šių startų.

Dviračių maratonų sezonas jau treti metai prasideda Kaune. Gegužės 13 d. dviračių mėgėjai ir sportininkai susirinks į „Kredito unijų Kauno dviračių maratoną“. Šventės „Judėjimas visiems“ dalyviai galės nemokamai išbandyti 8 km ilgio 1 ratą, o sporto entuziastai rungtyniaus 10 arba 4 ratų distancijoje dėl Kauno mero taurės bei prizinių vietų. Maratono trasa Europos prospekte ir ant M.K. Čiurlionio tilto bus uždaryta nuo eismo.

„Įdomi ir įvairiapusė trasa dviratininkams leidžia atskleisti savo gabumus, o žiūrovams suteikia galimybę patogiai stebėti ir fiksuoti lenktynes. Laukiame ir pradedančių, ir patyrusių dviratininkų, kurie galės pajusti maratono dvasią ir palenktyniauti su bendraminčiais. Registracija jau prasidėjo“, – primena VšĮ „Dviratai“ direktorius Darius Pekarskas.

Šiemet Kauno dviračių maratonas skirtas paminėti Tarptautinius kooperacijos metus.
„Kooperatyvai padeda spręsti socialines bei ekonomines problemas visame pasaulyje, todėl siekdamos plačiau supažindinti visuomenę su kooperacijos nauda, Jungtinės Tautos 2012-uosius paskelbė Tarptautiniais kooperatyvų metais. Dalyvaudami Kredito unijų Kauno dviračių maratone 2012 norime parodyti, jog kooperuodamiesi kartu, net ir be profesionalių dviratininkų, galime pasiekti aukštų rezultatų“,– teigia Jurgita Igarytė.

Organizatoriai, akcentuodami bendradarbiavimo ir kooperacijos dvasią, kviečia visus dalyvius jungtis į Laisvalaikio ir Sporto komandas. „Dviračiai yra komandinis žaidimas“,– primena maratono vyr. teisėjas Devis Žilovas.

Jis akcentuoja, kad „tai šventė, skirta dviračių sporto ir aktyvaus laisvalaikio populiarinimui“. Laisvalaikio komandos bus vertinamos pagal bendrai nuvažiuotą ratų skaičių. Sporto komandų rezultatai vertinami pagal greičiausių komandos narių laiką. Komandas gali sudaryti bendraminčiai, darbo kolektyvai, organizacijos, klubai, ir draugai. Greičiausios ir daugiausiai ratų nuvažiavusios komanda bus apdovanotos. Įmonių komandos gali laimėti specialų prizą – kelionę dviračiais.

Pirmieji Lietuvoje pradėję masinius plento maratonus, kauniečiai ir šiemet pateiks naujovių. Kauno dviračių maratone bus 3 komandinės lygos. A lygoje bus stipriausios dviračių sporto komandos, B lygoje – sporto mėgėjai, C lygoje – laisvalaikio komandos (kurių dalyviai turi surinkti kuo daugiau ratų). Kiekvienos lygos nugalėtojai bus vertinami ir apdovanojami atskirai.

„Važinėjimas dviračiu lavina kūną, aštrina protą, padeda atsikvėpti po darbų. Dviračių maratonuose susitinkame bendraminčius, pasitikriname ištvermę, gauname motyvacijos reguliariai važinėti dviračiais ir gerinti savo fizinę formą“, – sako vienas iš maratono organizatorių Linas Vainius.

Registracija internetu.

Kategorijos: Kultūra, Šventės, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė