Europa spaudžia Ukrainą dėl J.Tymošenko (0)

Austrijos vyriausybė gegužės 2 dieną pranešė boikotuosianti visas Ukrainoje vyksiančias Europos futbolo čempionato rungtynes. Toks žingsnis yra paskatintas paskutinių įvykių Ukrainoje, kuomet pasaulį pasiekė žinia, kad įkalinta buvusi Ukrainos ministrė pirmininkė Julija Tymošenko buvo sumušta.

Praėjusią savaitę pasirodė J. Tymošenko nuotraukos, kuriose matyti jos sužalojimai. Kalinamoji iš Charkovo kolonijos prievarta buvo perkelta į ligoninę. Ji teigia tada patyrusi smurtą. Ukrainos valdžia neigia, kad prieš J. Tymošenko buvo panaudotas smurtas

„Nė vienas Austrijos vyriausybės narys nestebės šių rungtynių, tokia yra mūsų solidarumo norma”, – kalbėjo Austrijos vicekancleris ir užsienio reikalų ministras Michaelis Spindelegeris.

Vokietijos savaitraštis „Der Spiegel“ praneša, jog kanclerė Angela Merkel svarsto galimybę nevykti į Vokietijos rinktinės rungtynes, jeigu kalinamos ekspremjerės J. Tymošenko situacija nepagerės.

JAV valstybės sekretorė Hilary Klinton gegužės 2 dieną ragino paleisti į laisvę kalinamą buvusią Ukrainos ministrę pirmininkę po pranešimų, kad kalėjimo darbuotojai ją sumušė.

Nepaisant didelių protestų Europoje, Ukrainos valdžia praneša, kad neatsisakys surengti Europos futbolo čempionatą „Euro-2012“, kuris, kartu su Lenkija, vyks šių metų birželio 8 – liepos 1 dienomis.

Kategorijos: Naujienos, Užsienyje, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė