A.Melianas neįsiklausė į daugumos piliečių nuomonę – K.Jucevičius lieka FNTT vadovu (1)

A.Melianas

A.Melianas

Po ilgų diskusijų ir apmąstymų Vidaus reikalų ministras Artūras Melianas šiandien, gegužės 3 dieną, skyrė drausminę nuobaudą, papeikimą, viešuosius ir privačius interesus supainiojusiam Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) direktoriui Kęstučiui Jucevičiui.

„Atsižvelgdamas į Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos (VTEK) sprendimą bei Vidaus reikalų ministerijos (VRM) Teisės departamento atlikto tyrimo išvadas, vidaus reikalų ministras Artūras Melianas priėmė sprendimą skirti tarnybinę nuobaudą – papeikimą – Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) direktoriui Kęstučiui Jucevičiui už sukeltas abejones dėl interesų konflikto

Abejonių dėl K. Jucevičiaus veiksmų kilo po to, kai jis pasirašė raštą dėl savo paties patikimumo Specialiųjų tyrimų tarnybai. Įvertinusi situaciją, VTEK nusprendė, jog, nesikreipęs į vidaus reikalų ministrą ir negavęs jo pavedimo pasirašyti ar nusišalinti, K. Jucevičius tokiu veiksmu pažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo nuostatas, tačiau tarnybinės nuobaudos nepasiūlė.

Po šio sprendimo, gavęs vidaus reikalų ministro pavedimą ir atlikęs tyrimą, VRM Teisės departamentas konstatavo, kad K. Jucevičius pažeidė minėto įstatymo nuostatas, tačiau tai nelaikoma šiurkščiu tarnybiniu nusižengimu. Pažymėtina, jog raštas buvo parengtas dar iki jam pradedant eiti pareigas, pasirašymas nebuvo tyčinis veiksmas, be to, jokių neigiamų pasekmių dėl jo nekilo.

VRM Teisės departamento tyrėjų teigimu, atsižvelgiant į tai, jog daugiau nei dvidešimtį metų vidaus tarnybos sistemoje dirbantis K. Jucevičius tarnybinių nuobaudų neturi, už nepriekaištingą ir pavyzdingą tarnybinių pareigų atlikimą daug kartų skatintas ir apdovanotas žinybiniais ženklais, pasiūlyta tarnybinė nuobauda – papeikimas – yra adekvati padarytam tarnybiniam nusižengimui ir atitinka teisingumo ir protingumo principus“, – praneša VRM.

Šiandien, vidudienį, prie Lietuvos Respublikos Vidaus reikalų ministerijos judėjimas „Už teisingumą“ surengė pilietinę meninę akciją „Padrąsinkime ministrą“.

Buvo rišamos žalios vilties juostelės ant medžių, pastato ir kelio ženklų šalia ministerijos, skambinama varpeliais, mušama būgnais, garsiai skaitoma. Tokiu ritualu susirinkusieji išreiškė raginimą Vidaus reikalų ministrui A.Melianui nebesvyruoti – ryžtingai atleisti iš (FNTT) direktoriaus pareigų įstatymą pažeidusį Kęstutį Jucevičių ir sugrąžinti į šias pareigas neteisėtai atleistą Vitalijų Gailių bei jo pavaduotoją Vytautą Giržadą.

Ministrui buvo perskaitytas ir įteiktas raštiškas prašymas.

„Pone ministre, mes primename Jums Lietuvos Respublikai duotą ištikimybės priesaiką ir kviečiame principingai ginti Respublikos vertybes ir idealus. Negali tarnybai, turinčiai kovoti su finansiniais nusikaltimais ir korupcija, vadovauti žmogus, pažeidęs tarnybinę etiką ir įstatymą, todėl raginame Jus daugiau nedelsti, nebesvyruoti, bet kuo greičiau atleisti pilietį K. Jucevičių iš FNTT direktoriaus pareigų ir į šios tarnybos vadovus sugrąžinti neteisėtai nušalintus generolą Vitalijų Gailių ir majorą Vytautą Giržadą. Pagarbiai, iniciatyvinės grupės “Už teisingumą” nariai ir pilietinės akcijos dalyviai“.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė