Po rekordus sumušusių karščių gali pasitaikyti šalnų (0)

Šalnos pabučiuoti | efoto.lt

Šalnos pabučiuoti | efoto.lt

Praėjusį savaitgalį nuo Šiaurės Afrikos plūstelėjęs atogrąžų kilmės karšto oro srautas Lietuvoje oro temperatūrą pakėlė iki rekordinės. Pirmasis balandžio 27-ą dieną iki šiol registruotos aukščiausios temperatūros rekordą sumušė šiaurės rytinis Lietuvos regionas – kai kuriose meteorologijos stotyse (toliau – MS) fiksuota artima 25 °C temperatūra. Pavyzdžiui, Dūkšto MS rodė 24,7 0C ir tai 1,1 0C aukštesnė temperatūra, nei kada nors tą dieną užfiksuota. Utenoje termometras rodė dar daugiau – 25,4 ir rekordą pagerino puse laipsnio.

Šeštadienį ir sekmadienį stipri pietvakarių pernaša į mūsų bei kaimyninių šalių teritorijas atnešė jau net ir vasarą nedažnai pasitaikančius karščius. Balandžio 28 d. (šeštadienį) septyniose MS fiksuotas teigiamas 0,2–2,9°, o Vilniuje net 3,1° temperatūros nuokrypis nuo iki šiol išmatuotos aukščiausios tą dieną. Karščiausia buvo Varėnoje 29,8 °C. Balandžio 29 d., ir vėl karščiausia buvo pietiniuose bei rytiniuose rajonuose, kur aukščiausios temperatūros nuokrypis svyravo tarp 0,9–2,8°, ir šį kartą didžiausią karštį užregistravo Varėnos MS – 29,9 °C. Pabrėžtina, kad šį savaitgalį net penkiose MS viršyti absoliutūs balandžio mėnesio temperatūros maksimumai: Dūkšte, Kybartuose, Varėnoje, Trakų Vokėje bei Vilniaus oro uoste.

Praėjusį savaitgalį į Kulionių kaimą susirinkusieji švęsti Jorės turėtų tas dienas prisiminti ilgam. Ne vienas sakė, jog tokio karščio per pavasario šventę nėra buvę.

Anticiklonas, kurio vakariniu pakraščiu plūdo atogrąžų oras, irsta, o ties Skandinavija stiprėja kitas, jau žymiai vėsesnį orą iš šiaurinių platumų gabenantis aukšto slėgio sūkurys. Lietaus tikimybė išlieka maža iki penktadienio, o pragiedrėjusiomis naktimis kai kuriuose šiauriniuose ir centriniuose rajonuose numatomos nestiprios šalnos (labiau tikėtinos dirvos paviršiuje).

Paruošta pagal Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos informaciją

Kategorijos: Gamta ir žmogus, Įvairenybės, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė