Lietuva ir Makedonija stiprins tarpvalstybinius santykius (video) (0)

G.Ivanovas ir D.Grybauskaitė | lrp.lt nuotr.

G.Ivanovas ir D.Grybauskaitė | lrp.lt nuotr.

Gegužės 1 d. Vilniuje Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė susitiko su Lietuvoje viešinčiu Makedonijos Respublikos Prezidentu Gjorge Ivanovu ir aptarė galimybes bendradarbiauti ekonomikos, žemės ūkio, kultūros ir mokslo srityse, ES ir NATO integracijos procesą. Abiejų šalių vadovai sutarė stiprinti tarpvalstybinius santykius ir išnaudoti visas dvišalio bei tarptautinio bendradarbiavimo galimybes.

Susitikimo metu Prezidentūroje Lietuvos ir Makedonijos kultūros ministerijų atstovai pasirašė dvišalę sutartį dėl bendradarbiavimo stiprinimo kultūros srityje.

Šalies vadovė pabrėžė, jog Lietuva remia Makedonijos tikslą tapti ES ir NATO nare. Prezidentės teigimu, Lietuva taip pat remia Makedonijos ir Graikijos dialogą ieškant sutarimo dėl Makedonijos valstybės pavadinimo ir palaikys abiems pusėms priimtiną sprendimą.

„Šiandien minėdami aštuntąsias Lietuvos narystės Europos Sąjungoje metines, mes nuoširdžiai remiame Jūsų siekius ir esame pasirengę padėti. Ten kur galės Lietuva visados Makedonijai išties pagalbos ranką. Makedonijos pažanga yra tiesiausias kelias suartėti su Europa ir tapti NATO nare“, – sakė Prezidentė.

Aptariant dvišalius santykius, šalies vadovė pabrėžė, kad Lietuva ir Makedonija turi platų potencialą juos gilinti įvairiose srityse. Perspektyvios bendradarbiavimo sritys yra verslas, prekyba, žemės ūkis, mokslas ir studijos. Šį mėnesį tarptautinėje žemės ūkio produkcijos parodoje „AgroBalt“ pirmą kart dalyvaus ir Makedonijos atstovai. Parodos metu bus pasirašytas dvišalis žemės ūkio ministerijų protokolas dėl bendradarbiavimo žemės ūkio srityje ir susijusiuose sektoriuose.

Tai yra pirmasis Lietuvos ir Makedonijos valstybių vadovų susitikimas po 12 metų.

Lietuvos ir Makedonijos Prezidentų susitikimo vaizdo įrašas:

httpv://youtu.be/i0rq_vkf8pA

Bendrą Lietuvos ir Makedonijos Prezidentų spaudos konferenciją:

httpv://youtu.be/c_hBqfH1Zbs

Kategorijos: Lietuvoje, Politika ir ekonomika, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė