Prezidentė D.Grybauskaitė viešės Katare (0)

D.Grybauskaitė

D.Grybauskaitė

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė balandžio 29 d. su darbo vizitu lankysis Katare. Vizito metu Prezidentė susitiks su Kataro Emyru šeichu Hamadu Bin Khalifu Al Thani ir kitais šalies atstovais.

Tai – pirmas aukščiausio lygio dvišalis Lietuvos ir Kataro vadovų susitikimas. Nors šiemet minimas Lietuvos ir Kataro diplomatinių santykių 20-metis, iki šiol su šia Arabijos pusiasalio šalimi ir didžiausia pasaulyje suskystintųjų dujų tiekėja ekonominio bendradarbiavimo praktiškai nebuvo.

Prezidentės vizito metu Kataro vadovams bus pristatytas Lietuvoje statomas suskystintųjų dujų terminalas ir aptartos dujų tiekimo galimybės į Lietuvą. Taip pat planuojama pasirašyti Lietuvos ir Kataro ekonominio, prekybinio ir techninio bendradarbiavimo susitarimą, kuris leis plėtoti abiems šalims naudingus ekonominius ir investicinius projektus.

Kataro šeichas Hamad Bin Khalifa Al Thani | „Wikipedia“

Kataro šeichas Hamad Bin Khalifa Al Thani | „Wikipedia“

Kataras yra antra pasaulyje valstybė pagal BVP vienam gyventojui, ekonomika auga 19 proc. Šalyje nuolatos yra biudžeto perviršis, todėl Kataras ieško galimybių investuoti užsienyje į aukštos pridėtinės vertės sektorius. Vien šiemet užsienio investicijoms planuojama skirti 30 mlrd. dolerių.

Darbo vizito Katare metu Prezidentę lydės energetikos ministras A. Sekmokas, užsienio reikalų viceministrė A. Skaisgirytė-Liauškienė, AB „Klaipėdos nafta” generalinis direktorius R. Masiulis ir suskystintųjų dujų terminalo direktorius R. Zukas.

Kategorijos: Naujienos, Užsienyje, Visi įrašai | Žymos: , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė