Nacionaliniame kelių eismo taisyklių egzamine dalyvavo per 2 000 dalyvių (0)

efoto.lt | Ričardo nuotr.

efoto.lt | Ričardo nuotr.

Šiandien vidurdienį keturiuose šalies miestuose ir internete visi norintieji dalyvavo trečiajame Nacionaliniame kelių eismo taisyklių egzamine – iš viso jėgas išbandė per 2 000 dalyvių. Ši saugaus eismo propagavimo iniciatyva skirta pasitikrinti, kaip gerai dalyviai žino kelių eismo taisyklių teoriją, ir ugdyti drausmingų kelių eismo dalyvių kartą per pozityvų pavyzdį.

Spręsti egzamino užduočių Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje ir Panevėžyje susirinko daugiau nei 100 savanorių. Aktyviausi šiemet buvo panevėžiečiai – šiame mieste iš viso užduotis sprendė 46 dalyviai. Tuo pačiu metu naujienų portale DELFI internetu jėgas išbandė dar 1.979 dalyviai – lyginant su pernai metais, internete jėgas išbandė dvigubai daugiau dalyvių.

Šiemet prie iniciatyvos aktyviai prisijungė Kauno miesto savivaldybė

„Kiekvienos taisyklės ugdo pilietiškumą, jos svarbios gyvenime. Pastebiu, jog per 10 metų kelyje atsirado daugiau mandagumo, kultūros, pagarbos vienas kitam. Tikiu, jog tokie egzaminai turėtų kelti kultūros keliuose lygį“, – sveikindamas Kaune susirinkusios egzamino dalyvius sakė Kauno miesto meras Andrius Kupčinskas.

„Visi, kurie pabandė išspręsti testą, galėjo įsitikinti, kad bėgant laikui, taisyklės primirštamos. Egzaminui vairavimo ekspertai atrinko labai dažnai keliuose pasitaikančias situacijas, susijusias su pirmumo teise, kelio ženklų reikšmėmis, sustojimo, stovėjimo situacijomis, dviratininkų, pėsčiųjų ir kitų eismo dalyvių judėjimu. Esu tikras, kad visi dalyvavę suprato, kad net kasdien pasitaikančiose situacijose keliuose gali kilti avarinių situacijų dėl paprasčiausio taisyklių nežinojimo“, – sako Artūras Juodeikis.

Draudikai sako iš patirties pastebintys, kad įvykus autoįvykiui dėl taisyklių nežinojimo vairuotojai neįstengia teisingai įvertinti aplinkybių ir nubraižyti įvykio schemos deklaracijoje, pasitaiko, kad nekaltas vairuotojas dėl nežinojimo prisiima svetimą kaltę.

Šiemet organizatoriai ypatingą dėmesį skiria dviratininkams – jų miestų gatvėse vis daugėja, o tokios dviračių kultūros, kaip senas tradicijas turinčiose Olandijoje, Danijoje, mūsų šalyje dar trūksta.

Egzamino metu dalyviai iš viso atsakė į 30 teorinių klausimų iš kelių eismo taisyklių. Klausimai sudaryti ir parinkti atsižvelgiant ir į naujausius taisyklių pakeitimus, kurie įsigaliojo nuo šių metų balandžio 1 d.

Įvertinus egzamino dalyvių darbus, iš 4 miestų bus išrinkta po du, iš internete sprendusių – dar 10 geriausiai pasirodžiusių dalyvių. Nugalėtojai bus paskelbti gegužės 2 d. Tą pačią dieną ” bus paskelbti ir teisingi egzamino atsakymai.

Egzamino rengėjai tikisi, kad nugalėtojais taps nepadarę nei vienos klaidos, tačiau, kaip rodo ankstesnių metų praktika, be klaidų išlaikyti egzaminą pavyksta retai, todėl bus apdovanoti suklydę mažiausiai kartų. Nugalėtojams bus įteikti tradiciniai egzamino prizai – privalomasis vairuotojų civilinės atsakomybės draudimas metams.

Pasibaigus egzaminui, savo malonumui pasitikrinti žinias ir išspręsti egzamino testą dar savaitę galima naujienų portale DELFI.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė