Į Vilnių gastrolių atvyksta Sankt Peterburgo dramos teatras (0)

efoto.lt | Slaptos nuotr.

efoto.lt | Slaptos nuotr.

Gegužės 1–2 dienomis į Vilnių gastrolių atvyksiantis Sankt Peterburgo (Rusija) dramos teatras „Na Vasiljevskom“ žiūrovams pristatys pagal Rusijos klasikų A. Čechovo ir M. Gorkio kūrybą sukurtus spektaklius „Vodeviliai“ ir „Saulės vaikai“. Abu spektakliai, kurių premjera įvyko praėjusiais metais, sulaukė Rusijos teatro kritikų ir publikos įvertinimo, o „Saulės vaikai“ šių metų vasarį kasmetinėje Sankt-Peterburgo apdovanojimų ceremonijoje „Teatralas“ gavo Žiūrovų simpatijų prizą.

Gegužės 1 d., antradienį, Lietuvos rusų dramos teatre žiūrovai išvys režisieriaus Andžejaus Bubenio spektaklį „Vodeviliai“, sukurtą pagal Antono Čechovo kūrinius „Lokys“, „Piršlybos“, „Apie tabako žalą“, „Jubiliejus“. Pasak A. Bubenio, „Vodevilių“ nereikėtų vertinti kaip tam tikro žanro štampo, nes tai – šiuolaikiška medžiaga, kurioje yra ir specifinio humoro, ir kandžios ironijos, kuri gali būti ir tragiška.

„Čechovo kūriniuose viskas ironiška, be sentimentų, todėl ir šiuolaikiška. Tokia dramaturgija leidžia kalbėtis su žiūrovais apie tai, kaip gyvenimas gali netikėtai apversti žmonių likimus, kaip nepastebimi įvykiai tampa lemiamais. Šia prasme Čechovas – genijus, nėra kito tokio autoriaus, kuris gebėtų apie tai pasakoti taip protingai ir subtiliai,“ – sako A. Bubenis.

Spektaklio „Vodeviliai“ režisierius – žinomas vardas tarptautinėje teatro arenoje. Anksčiau Torūnės mieste (Lenkija) vadovavęs tarptautiniam teatro festivaliui „Kontakt“, A. Bubenis statė spektaklius ne tik Lenkijoje, bet ir kitose Europos šalyse. Nuo 2007 m. jis dirba Sankt Peterburgo teatre „Na Vasiljevskom“. Jo spektaklis „Rusiška uogienė“ tapo svarbiausios Sankt Peterburgo teatro premijos „Auksinis sofitas“ laureatu, taip pat nominuotas nacionalinei Rusijos teatro premijai „Auksinė kaukė“.

Gegužės 2 d., trečiadienį,  Rusų dramos teatro žiūrovai  išvys kito rusų klasiko Maksimo Gorkio pjesę „Saulės vaikai“. Šis teatro „Na Vasiljevskom“ režisieriaus Vladimiro Tumanovo sukurtas spektaklis taip pat nominuotas svarbiausiai Sankt-Peterburgo teatrinei premijai „Auksinis sofitas“, o vasario mėnesį sulaukė visuomeninės organizacijos „Teatralas“ Žiūrovų simpatijos prizo.

Pasak V. Tumanovo, Gorkio pjesė „Saulės vaikai“ laikoma labiausiai artima to paties Čechovo kūrybos dvasiai, joje – „penki pūdai meilės“.

„Visi – įsimylėję, visi išraiškingai kenčia, visi yra tragikomiškai susipykę – vienas su kitu, patys su savimi, su realiu gyvenimu. Tai ir jaudina, ir linksmina,  kelia pašaipą ir liūdna. Spektaklio žanras – „rusiškas kadrilis“. Kadrilis šokamas poromis, šokio metu keičiamasi partneriais. Spektaklyje šio „gyvenimo šokio“ judesiai įgyja aistros ir netikėtą, kartais lemtingą prasmę“, – sako V. Tumanovas.

Vienas jauniausių Sankt-Peterburgo teatrų „Na Vasiljevskom“, susikūręs 1989 metais, gastrolių į Lietuvą atvyksta jau antrus metus iš eilės. Praėjusiais metais Lietuvos teatro gerbėjų susidomėjimo sulaukė Vilniuje rodyti šio teatro spektakliai „Danielis Štainas, vertėjas“, „Rusiška uogienė“, taip pat „Solesombra“, „Linksma pjesė apie skyrybas“.

Kategorijos: Kultūra, Menas, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė