Seimo narių grupės „Už vaiko teises“ ragina bendradarbiauti su danais D.Kedžio dukros byloje (0)

mergaitė | efoto.lt Sem nuotr.Seimo narių grupė „Už vaiko teises“ ragina atsakingas Lietuvos institucijas neignoruoti Danijos už vaiko teises atsakingų institucijų siūlomos konkrečios pagalbos Drąsiaus Kedžio dukros byloje. Garsi danų organizacija, turinti savo atstovę Lietuvoje, siūlo atsiųsti tokiose bylose patyrusį psichologą, socialinį pedagogą ir vaiko teisų specialistą, kurie pasidalytų patirtimi ir padėtų užtikrinti vaiko teises.

Danijos Socialinių pedagogų sąjungos rašte Lietuvos institucijoms reiškiamas susirūpinimas dėl 2012-03-23 įvykių Garliavoje bei atsakingų institucijų elgesio vaiko teisių požiūriu. Rašte minima, jog Europos Sąjungos valstybės negali toleruoti smurto prieš nepilnametį asmenį ar jo aplinką naudojimo, rekomenduojama įgyvendinti Vaiko teisių konvencijos 12 straipsnyje apibrėžtas vaiko teises (1. garantuoti vaikui, sugebančiam suformuluoti savo pažiūras, teisę laisvai jas reikšti visais jį liečiančiais klausimais; be to, vaiko pažiūroms, atsižvelgiant į jo amžių ir brandumą, skiriama daug dėmesio; 2. vaikui būtinai suteikiama galimybė būti išklausytam bet kokio jį liečiančio teisminio ar administracinio nagrinėjimo metu tiesiogiai arba per atstovą ar atitinkamą organą), skirti vaikui individualią emocijų analizę ir nustačius gydymo kursą ją įgyvendinti, skatinti bendravimo kokybę bei gilinantis į vaiko norus bei poreikius, priimti sprendimus be žalos vaikui ir tik su vaiko pritarimu.

Teigiama, jog tam turėtų būti skiriamas ne trumpesnis kaip trijų mėnesių vertinimas, reikalui esant, šį terminą pratęsiant. Taip pat pabrėžiama, kad Konvencijoje įtvirtintos normos, jog privaloma užtikrinti pagarbą vaiko pažiūroms, nuomonei ir mintims, o bet koks šių normų ignoravimas kitų ES valstybių yra vertinamas neigiamai.

„Į tokias Danijos vaiko teisių specialistų pateiktas pastabas atsakingos institucijos turėtų atsižvelgti bei priimti siūlomą pagalbą ir bendradarbiavimą. Parlamentinės grupės nariai yra dėkingi danams už susirūpinimą vaiko teisų apsaugos situacija Lietuvoje bei yra pasirengę kuo aktyviau prisidėti prie šios iniciatyvos įgyvendinimo“, – sako parlamentinės grupės pirmininkas Saulius Stoma.

 

 

Kategorijos: Lietuvoje, Visi įrašai, Žmonės | Žymos: , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė