Seimas kviečia 2012 metais paminėti istorinių įvykių sukaktis (0)

Mitingas Kaune 1989 02 16 | efoto.lt Remigijaus nuotr.

Mitingas Kaune 1989 02 16 | efoto.lt Remigijaus nuotr.

Seimas kviečia valstybės institucijas ir nevyriausybines organizacijas, savivaldybes, bendruomenes ir piliečius aktyviai dalyvauti stiprinant sąmoningos pilietybės dvasią ir ragina visus 2012 metais paminėti istorinių įvykių sukaktis.

Priimtoje Seimo rezoliucijoje pažymima, kad šiais metais minime 1922 metų Lietuvos Respublikos Konstitucijos priėmimo 90-metį ir 1992 metų Lietuvos Respublikos Konstitucijos 20-metį, „Lietuvos katalikų Bažnyčios kronikos“ leidybos pradžios 40-metį. Dokumente taip pat atkreipiamas dėmesys, kad šiais metais minime Romo Kalantos aukos ir po to vykusio jaunimo pasipriešinimo 40-metį, bei prisimenamas prieš 25 metus vykęs pirmasis nesankcionuotas mitingas prie Adomo Mickevičiaus paminko Vilniuje, kai buvo pareikalauta likviduoti Stalino ir Hitlerio sandėrį ir nutraukti sovietų okupaciją.

Už Seimo rezoliuciją „Dėl istorinių datų sukakčių paminėjimo“ (projektas Nr. XIP-4199) balsavo 75 Seimo nariai, prieš – 1, susilaikė 1 parlamentaras. Šį sprendimą Seimas priėmė suvokdamas sąmoningos pilietybės, laisvės dvasios ir istorinės atminties reikšmę dabarčiai, vertindamas pilietinės visuomenės raidą ir indėlį į Europos vertybių plėtotę, išreikštą Lietuvos Respublikos Konstitucijose ir kovoje už piliečių teises, ir siekdamas tęsti Lietuvos valstybingumui reikšmingų tautos pastangų įamžinimo tradicijas, ugdyti ir gaivinti visuomenės istorinę atmintį.

Kategorijos: Istorija, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė