Signataro Z.Vaišvilos spaudos konferencia dėl A.Paleckio bylos (video) (0)

Zigmas Vaišvila | Vikipedijos nuotr.

Zigmas Vaišvila | Vikipedijos nuotr.

Balandžio 26 d. 10 val. Seime įvyks Lietuvos Nepriklausomybės Akto signataro ir Laikinosios gynybos vadovybės nario Zigmo Vaišvilos spaudos konferencija „Dar kartą dėl Algirdo Paleckio bylos“.

Žiūrėkite spaudos konferencijos tiesioginę transliacija ČIA.

Klausimus spaudos konferencijos dalyviams internetu galima užduoti ČIA.

Signataras Z.Vaišvila yra įsitikinęs, kad Vilniaus apygardos prokuratūra netyrė A. Paleckio ir partijos „Socialistinis liaudies frontas“ visų galimai nusikalstamų veikų,  pvz. pagal BK 118 str. dėl galimo padėjimo kitai valstybei veikti prieš Lietuvos Respubliką, o apsiribojo tik A.Paleckio BK 1702 str. požymius atitinkančių veikų tyrimu.

Prokurorai nesurašė reikalavimų dėl ikiteisminio tyrimo pradėjimo pagal galimai nusikalstamas veikas, atitinkančias BK 155 str. 3 d., 154 str. 3 d., 313 str. 2 d. požymius dėl žuvusiųjų artimųjų ir krašto apsaugos pareigūnų šmeižto, įžeidimo ir žuvusiųjų atminimo paniekinimo.

„Kažkodėl iš naujo „nustatinėjami“ Sausio 13-osios baudžiamojoje byloje įsiteisėjusiu teismo nuosprendžiu nustatyti faktai. Vengiama teisiškai įvertinti galimai melagingus liudytojų parodymus ir galimai jiems darytą įtaką“, – sako signataras Z.Vaišvila.

Dėl netinkamai vykdomo A.Paleckio bylos tyrimoa balandžio 25 d. Z.Vaišvila kreipėsi į generalinį prokurorą D. Valį.

Savo ruožtu  šių metų balandžio 4 d. Lietuvos Sąjūdžio Vilniaus skyriaus taryba (LSVST) kreipėsi Lietuvos LR Seimo Pirmininkę I.Degutienę, Generalinį Prokurorą D.Valį, Teisingumo ministra R.Šimašių, VSD Generalinį direktorių G.Griną prašydama patvirtinti arba paneigti A.Paleckio Rusijos televizijai išsakytus ir plačiai nuskambėjusius samprotavimus apie tai, kad per Sausio 13-osios įvykius prie televizijos bokšto „saviškiai šaudė į savus“…

„Visuomenė laukia atsakymo kokiais ginklais, kokiomis kulkomis ir iš kur šaudant buvo padaryti mirtini šūviai bei sužeidimai Sausio 13 –osios aukų kūnuose“ – rašoma LSVST pareiškime.

Alkas.lt primena, kad šių metų sausio 18 d. partijos „Frontas“  pirmininkas Algirdas Paleckis Vilniaus miesto 1 apylinkės teismo buvo išteisintas už viešai pasakytus teiginius, jog per Sausio įvykius prie televizijos bokšto „saviškiai šaudė į savus“.  Teisėjas Antanas Virbalas nusprendė, kad A. Paleckio veiksmai nėra tyčiniai – jis neturėjo tikslo neigti nei sovietų agresijos, nei įžeisti aukų, o tik rėmėsi rašytiniais šaltiniais. Pasak teismo, nėra įrodyta, kad A. Paleckis neigė sovietų agresiją, prieš lietuvių tautą įvykdytus labai sunkius nusikaltimus. Teismas pabrėžė, kad kaltinamasis išsakė nuomonę.

Tačiau šį nuosprendį Vilniaus miesto apygardos teismui (VAT) Vilniaus miesto apylinkės prokuratūra apskundė. Valstybinį kaltinimą palaikantis prokuroras Egidijus Šleinius teigė, kad išteisinamasis nuosprendis A.Paleckiui priimtas nepagrįstai, nesivadovaujant baudžiamojoje byloje nustatytomis faktinėmis aplinkybėmis. Pasak teisėsaugininko, byloje esantys įrodymai patvirtina A.Paleckio kaltę.

A.Paleckio byla VAT turėjo būti nagrinėjama balandžio 24 d., tačiau į teismo posėdį neatvykus A.Paleckiui  bylos nagrinėjimas buvo nukeltas į balandžio 30 dieną.

Spaudos konferencijos vaizdo įrašas (iš lrs.lt video transliacijos, atsiprašome skaitytojų ir žiūrovų dėl to, kad dėl techninių kliūčių nepavyko įrašyti kelių minučių vaizdo spaudos konferencijos pradžioje. Alkas.lt):

Kategorijos: Lietuvoje, Politika ir ekonomika, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė