Saugomu paveldu paskelbė Panevėžio istorinę dalį (0)

Panevėžys. Savivaldybės nuotr.

Panevėžys. Savivaldybės nuotr.

Panevėžio miesto savivaldybės taryba balandžio 19 dieną nusprendė Savivaldybės saugomu kultūros paveldo objektu paskelbti Panevėžio miesto istorinę dalį – iš viso 314,13 ha teritoriją, patvirtintos jos ribos. Istorinė dalis bus saugoma viešam pažinimui ir naudojimui. Nustatytas reikšmingumą lemiančių vertingųjų savybių pobūdis – architektūrinis-urbanistinis. Kartu nutarta tęsti miesto istorinės dalies specialiojo plano rengimą.  

„Po ilgų diskusijų Taryba priėmė sprendimą viešojo intereso vardan“, – sakė meras Vitalijus Satkevičius.

Kaip teigia Savivaldybės administracijos Kultūros paveldo skyriaus vyr. specialistas Benjaminas Pučkis, Panevėžio miesto istorinę dalį paskelbus saugoma Savivaldybės, nuo šiol prieš pradėdami pastatų statybos ar rekonstrukcijos darbus gyventojai, verslininkai projektus derins su Savivaldybe, o ne su Kultūros paveldo departamento (KPD) Panevėžio padaliniu. Su pastaruoju – tik veiksmus valstybės saugomuose kultūros paveldo objektuose. Jie šioje teritorijoje sudaro apie trečdalį visų pastatų.

Parengus miesto istorinės dalies istorinį planą bus saugomos teritorijos vertingosios savybės, gyventojams ir verslininkams bus aiškiau, kokius statybos darbus čia galima vykdyti. Priklausomai nuo istorinės miesto dalies objektų vertės, jiems ir jų teritorijoms bus nustatomi skirtingi – autentiškos paskirties bei tausojamojo naudojimo – režimai.

Miesto istorinės dalies specialųjį planą ketinama tvirtinti vasarą. Jam rengti naudojama 200 tūkst. Lt ES parama.

Kategorijos: Kultūra, Kultūros paveldas, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė