Rašytojų klube S.Birgelio eilėraščių knygos „Septintas nakty“ pristatymas (0)

Sigitas Birgelis | punskas.pl nuotr.

Sigitas Birgelis | punskas.pl nuotr.

Balandžio 30 d. 17 val. Vilniuje, Rašytojų klube vyks naujausios Sigito Birgelio eilėraščių knygos „Septintas nakty“ pristatymas.

Knygos pristatyme dalyvaus autorius Sigitas Birgelis, rašytojai Vladas Braziūnas, Antanas A. Jonynas, Birutė Jonuškaitė, Mykolas Karčiauskas, Marcelijus Martinaitis, Stasys Stacevičius, skaitovas Juozas Šalkauskas.

Štai perskaičiau naują Sigito poezijos rinkinio rankraštį. Kiekvieną kartą, kai skaitau jo eilėraščius, ištinka kažkoks keistas žodžio jutimas, kurį galėčiau pavadinti labai savita poetine tartimi. Net neturiu su kuo palyginti. Tai ir yra svarbiausia, kai poetas visiems žinomus žodžius taria taip, kad jie kvepėtų kaip žemės grumstas, kad jie skaudėtų kaip dūris į širdį, kad jie vienas kitą prisišauktų kaip dainoj ar maldoj. Tokių dalykų negalima išmokti, o tai ir yra dovana.“ (Marcelijus Martinaitis)

Sigitas Birgelis yra poetas, vertėjas, fotografas, žurnalistas, knygų sudarytojas ir redaktorius, Lietuvos rašytojų sąjungos narys nuo 1995 m.  Gimė 1961 m. Lenkijoje, Punske. Baigė Varšuvos žemės ūkio akademiją. Nuo 1990 m. dirbo „Aušros“ redakcijoje, nuo 1993 m. – „Aušros“ leidykloje. Šiuo metu „Aušros“ leidyklos vyr. redaktorius ir direktoriaus pavaduotojas.

S. Birgelio poezija versta į lenkų, baltarusių, vokiečių ir anglų kalbas. Kompozitorius Vytautas Juozapaitis jo eilėraščiams parašė kelias kompozicijas profesionaliems chorams bei muzikinį ciklą „Prisikėlė Tėvynė“.

Jau keliasdešimt metų S. Birgelis fotografuoja svarbiausius Lenkijos lietuvių gyvenimo įvykius, Sūduvos krašto gamtovaizdžius, architektūros ir sakralinio meno elementus, rūpintojėlius ir pakelių kryžius. Daugiau kaip tūkstantis autoriaus nuotraukų buvo išspausdinta knygose, vadovėliuose bei žurnaluose. Lenkijoje ir Lietuvoje surengtos jo nuotraukų personalinės parodos.

„Daugiau kaip 40 metų beieškąs savęs gėrio ir grožio pasaulyje, diafragmos mirksnyje fiksuodamas sielos kadruose alsuojančią nežinomybę…  …iki kiekvienos dienos, kiekvieno vakaro, iki amžinybės pamišęs kitaip suprasti pasaulį, beieškąs grožio lapų spalvose, paukščio skrydyje, žėruojančiuose saulėtekiuose ir saulėlydžiuose, kurie viską pradeda, viską keičia, kuriuose išnyra žmonių kartos, jotvingiai, istorijos vingiai…  …bei palikti smėlyje pėdsakai, bylojantys mane – menką žiežirbos dulkę, užsitęsusią daugkartinėse ugnikalnio proveržose.

Daugiau kaip visą amžinybę kažkas ryškina saulėje besimaudančių klevų lapus, kurie dengia apleistas kaimo kapinaites, nudažo pakelių koplytstulpius, kryžius, rūpintojėlius, besipuikuojančius rudens saule miškus, ežerus, upes, upokšnius…

Suvalkų kraštas – Tėviškės gamtos grožis lyg giesmė išsilieja laukais, vaizdais, nuotraukomis, kuriomis galėtum apdainuoti vaikystę ir džiaugtis, kad tau šią akimirką vienam duota matyti nepakartojamą grožio spindesį, švytėjimą, perlų tyrumą, tikėjimą Dievu, pasaulio harmonija…“ (Sigitas Birgelis Punskas, 2006 m.)

Daugiau apie Sigito Birgelio kūrybą rasite ČIA.

Kategorijos: Lietuvoje, Literatūra, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė