Lenkijos piliečių EP pateiktose peticijose šmeižtas apie Lietuvą (5)

Europos parlamentas

Europos parlamentas

Balandžio 24 d. Europos Parlamento (EP) Peticijų komitetas pradėjo nagrinėti kelių lenkų peticijas dėl 2011 m. priimtų Lietuvos švietimo įstatymo pataisų, kuriomis stiprinama lietuvių kalbos padėtis tautinių mažumų mokyklose.

Europos Komisija (EK) Lietuvos įstatymuose Europos sąjungos (ES) teisės pažeidimų neįžvelgia, o Lietuvos valdžios atstovai  nurodė, kad peticijoje pateikiami teiginiai neatitinka tikrovės ir, kad peticijos autoriai klaidina europarlamentarus. Švietimo įstatymas nepažeidžia Lietuvoje gyvenančių tautinių mažumų teisių mokytis gimtąja kalba bei Lietuvos tarptautinių įsipareigojimų.

Europos Komisija, išnagrinėjusi pateiktas peticijas, atkreipė dėmesį, kad pagal Sutarties dėl Europos Sąjungos veikimo 165 straipsnį valstybės narės visų pirma atsakingos už mokymo turinį ir savo švietimo sistemos organizavimą, taip pat už vykdomą kalbų politiką. Komisija taip pat pažymėjo, kad peticijos pateikėjo minimos teisinės priemonės nepriklauso Europos Sąjungos teisinei sistemai.

Komitetui pateiktose peticijose buvo tvirtinama, kad Švietimo įstatymo pataisos apriboja Lietuvoje gyvenančios lenkų tautinės mažumos teisę mokytis gimtąja kalba ir pažeidžia Lietuvos tarptautinius įsipareigojimus.

Peticijų komiteto svarstymų metu Lietuvos atstovai atkreipė dėmesį, kad Lietuvos lenkų mažuma turi galimybę mokytis gimtąja kalba nuo pat vaikų darželio iki universiteto, ir tai yra unikalus atvejis visoje ES švietimo sistemoje. Net ir įgyvendinus švietimo įstatymo reformą, mokymo lenkų kalba lygis vis dar gerokai viršys tarptautinius standartus, nustatančius, kad tautinių mažumų mokyklose 60 proc. dalykų turi būti mokoma gimtąja kalba ir 40 proc.– valstybine kalba.

Pasak Lietuvos atstovų, nė viena tarptautinė organizacija ar teismas nenustatė, kad Lietuvos švietimo sistemos reforma diskriminuoja tautines mažumas ar pažeidžia tarptautinius Lietuvos įsipareigojimus.

Kategorijos: Politika ir ekonomika, Švietimas, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė