Registruotis internetu pas gydytoją – paprasta ir patogu (0)

efoto.lt | Richardo nuotr.

efoto.lt | Richardo nuotr.

Kiekvienas žino, kad registracija pas gydytoją atima nemažai laiko. Problema, kuria dažniausiai skundžiasi pas gydytojus norintys užsiregistruoti pacientai – ilgas laukimas bandant prisiskambinti ar atėjus į gydymo įstaigą. Tai vargina ir pacientus, ir pačius gydytojus, kurie priversti dirbti itin dideliu tempu ir krūviu. Šių problemų sprendimo būdas – registracija pas gydytoją internetu. Kai reikia skubios pagalbos, skambinama greitajai, tačiau sergant lėtinėmis ligomis, laukiant specialisto konsultacijos ar tuo atveju, kai sveikatos problema nereikalauja skubaus sprendimo, registracija internetu yra puiki išeitis.

Registracijos nauda – ne tik pacientams, bet ir medikams

Jau šiandien internetu šalies gyventojai gali registruotis pas gydytoją. Projekto „Išankstinės pacientų registracijos sistema“ administratorės Ievos Lukošaitytės teigimu, pacientai  internetu arba trumpuoju mokamu numeriu 1815 užsiregistruoti pas reikiamą specialistą gali bet kuriuo paros metu, gali išsirinkti ne tik norimą gydymo įstaigą, bet ir gydytoją bei priimtiną laiką. „Apie būsimą apsilankymą pas gydytoją pacientams iš vakaro primenama trumpąja žinute ir el. paštu, jei jis užregistruojant buvo nurodytas. Prisijungę prie sistemos pacientai turi galimybę peržiūrėti visus savo buvusius ir būsimus apsilankymų laikus“ – sakė projekto atstovė.

Projekto administratorė teigia, kad išankstinė registracijos sistema palengvina ne tik pacientų, bet ir specialistų bei sveikatos priežiūros įstaigų administracijų darbą. „Šeimos gydytojai gali ne tik lengvai užregistruoti pacientą pas konsultantą, bet ir elektroniniu būdu suformuoti ir atspausdinti siuntimą, gydytojai-konsultantai iš anksto gali susipažinti su atvyksiančiojo paciento duomenimis, o įstaigų administratoriai turi galimybę matyti gydytojų planuojamą darbo krūvį, pacientų pasiskirstymą. Išankstinės pacientų registracijos dėka palengvėja ir sveikatos priežiūros įstaigų registratūrų darbas“, – apie išankstinės registracijos naudą pasakojo I. Lukošaitytė.

Šiandien užsiregistruoti pas reikiamą specialistą interneto svetainėje galima 20 įstaigų bei jų filialų, dalyvavusių „Išankstinės pacientų registracijos sistemos“ projekte, ir 17 prisijungusių pasibaigus projektui. Internetu pas gydytoją galima užsiregistruoti ne tik didžiųjų miestų – Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių, Panevėžio, Alytaus – gydymo įstaigose, bet ir mažesnių miestelių – Anykščių, Biržų, Druskininkų, Elektrėnų, Kupiškio, Telšių, Rokiškio, Tauragės, Ukmergės, Utenos – gydymo centruose.

Projekto administratorės pateiktais statistiniais duomenimis, bendras išankstinių registracijų sistemoje skaičius 2011 metais siekė daugiau negu 3 mln.; išankstinių registracijų internetu skaičius 2011 metais buvo 397 795 ir sudarė 13 proc. visų išankstinių registracijų. Iki šių metų pradžios išankstinės registracijos internetu sistemoje užsiregistravo 499 076 pacientai.

Naujomis technologijomis naudojasi ne visi

Nors elektroninės registracijos sistema turi nemažai privalumų, tačiau ja naudojasi ne visi pacientai. Registracija internetu labiau orientuota į jaunesnius žmones. Kaip alternatyva sistemoje buvo įdiegtas bendrasis trumpasis numeris 1815. Paskambinęs pacientas gali registruotis bet kurioje projekte dalyvaujančioje gydymo įstaigoje. Tačiau skambučiai yra mokami (1,5 Lt už minutę). Žmonėms gali būti per brangu naudotis šia paslauga, juo labiau kad registracija telefonu gali užtrukti kelias minutes.

Nemokėjimas naudotis kompiuteriu ir sunki materialinė padėtis užkerta kelią šios sistemos globalumui. Kaip išeitis yra siūloma prašyti artimųjų pagalbos, kad šie užregistruotų savo šeimos narius pas reikiamus specialistus. Tačiau reikia akcentuoti tai, kad visose gydymo įstaigose veikia ir senoji registracijos sistema. „Neturintys kompiuterio, mobiliojo telefono arba nemokantys jais naudotis registruotis gali įprastais būdais: skambinti į registratūras arba atvykti į vietą užsiregistruoti pas norimą specialistą, kaip darydavo iki šiol. Išankstinė registracija internetu ir mokamu trumpuoju numeriu yra alternatyva norintiems sutaupyti laiko ir užsiregistruoti greičiau“, – sakė I. Lukošaitytė.

E.sveikatos sistema – greita, patogu ir paprasta

„Išankstinės pacientų registracijos sistema“ yra tik viena iš e. sveikatos sistemos priemonių. Pasak Sveikatos apsaugos ministerijos Bendrųjų reikalų departamento E. sveikatos skyriaus vedėjo Normanto Dučinsko, artimoje ateityje sukūrus elektroninę sveikatos istoriją, ir pacientai, ir gydytojai internete galės pasiekti visą su sveikatos priežiūra susijusią informaciją apie žmogų, naudoti elektroninius receptus ir nuotolines konsultacijas. Šiuo metu įgyvendinamas projektų sąrašas pagal e. sveikatos sistemos 2009–2015 metų plėtros programoje numatytas priemones. Projektus numatoma įgyvendinti iki 2014 metų pabaigos.

N. Dučinsko teigimu, ateityje e. sistema leis elektroniniu būdu kaupti, perduoti ir gauti tyrimų rezultatus bei medicininius vaizdus, todėl medicinos darbuotojai galės operatyviai teikti ir gauti paciento sveikatos informaciją. Gydytojai taip pat galės registruoti ligonio apsilankymo priežastis, nusiskundimus ir sveikatos problemos simptomus, išrašyti pacientui elektroninį receptą, su kuriuo vaistinėje ligonis galės gauti vaistus. Pacientai elektroninės sveikatos portale, saugiai save identifikavę, galės peržiūrėti savo elektroninės sveikatos istorijos duomenis, bendrauti su sveikatos profesionalu elektroniniu būdu neišeidami iš namų, netgi gauti jo konsultaciją. Kaip ir visoje visuomenėje, taip ir sveikatos apsaugos srityje vis reikšmingesnės tampa  informacinės technologijos, kurios suteikia plačias galimybes ne tik pacientams, bet ir gydytojams.

Kategorijos: Gamta ir žmogus, Sveikata, Visi įrašai | Žymos: , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė