Seime vyksta diskusijos dėl šeimos sampratos (0)

Martyno Musteikio nuotr. | efoto.lt

Martyno Musteikio nuotr. | efoto.lt

Šiandien, balandžio 24 dieną, Seimo nariai pratęsė  diskusijas dėl Konstitucijos pataisos, nustatančios kitokį šeimos teisinį supratimą. Dar praėjusią savaitę parlamentarai pradėjo pirmąją diskusiją apie valdančiųjų konservatorių inicijuotą Konstitucijos 38 straipsnio pataisos projektą, kuriuo siūloma nustatyti, jog šeima kyla ne tik iš santuokos, bet ir iš tėvų bei vaikų ryšio, giminystės. Pirmenybė šiuo atveju atiduodama šeimos sukūrimui per santuokos institutą.

Svarstomomis pataisomis Konstituciją siūloma papildyti nuostatomis, kad šeima yra sukuriama sudarius santuoką; santuoka sudaroma laisvu vyro ir moters sutarimu; šeima taip pat kyla iš motinystės ir tėvystės. Pagrindiniame šalies įstatyme siūloma įtvirtinti ir nuostatą, numatančią, kad valstybė saugo ir globoja ir santuoką, ne tik šeimą, motinystę, tėvystę ir vaikystę, kaip yra reglamentuota šiuo metu galiojančioje Konstitucijoje.

Po I svarstymo už Konstitucijos 38 straipsnio pataisų projektą balsavo 62, prieš – 13, susilaikė 13 Seimo narių.

Seimo statuto 171 straipsnis numato, kad Konstitucijos keitimo įstatymų projektų priėmimo procedūra pradedama ne anksčiau kaip po 10 dienų po jų svarstymo Seimo posėdyje.  Konstitucijos keitimo įstatymų projektai svarstomi ir dėl jų balsuojama Seimo posėdyje du kartus, tarp šių balsavimų turi būti daroma ne mažesnė kaip 3 mėnesių pertrauka.  Konstitucijos keitimo įstatymo projektas laikomas Seimo priimtu, jeigu kiekvieno balsavimo metu už projektą balsavo ne mažiau kaip 2/3 visų Seimo narių ir jeigu abu kartus balsuoti buvo teikiamas tas pats Konstitucijos keitimo įstatymo projekto tekstas.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė