Mergaitės gynėjams Garliavoje įteikta nominacija „Už pilietiškumą“ (audio, video) (51)

Alkas.lt stop kadras iš tiesioginės transliacijos internetu

Kunigas R.Grigas įteikia nominaciją V.Narvilui

Balandžio  24 d. vidudienį Garliavoje, Klonio gatvėje prie Kedžių namų įvyko laisvų Lietuvos menininkų įsteigtos nominacijos „Už pilietiškumą“ įteikimas.

Į Kedžių namo kieme įrengtą sceną virš kurios iškabintas šūkis – „Mes už teisingumą!“ pakilo  režisierius Vytautas V.Lansbergis, kunigas Robertas Grigas, disidentė Nijolė Sadūnaitė, Nepriklausomybės akto signataras Algirdas Patackas, aktoriai Šarūnas Puidokas ir Audrius Nakas, poetai Erika Drungytė ir Robertas Keturakis, režisierius Arūnas Matelis ir kiti kūrėjai, atvykę palaikyti Mergaitę saugančių žmonių.

Šį neformalų apdovanojimą „už mergaitę ir Lietuvą budinčiai Garliavos bendruomenei“ visų Garliavos Mergaitės gynėjų vardu priėmė įvykius Garliavoje nuolat filmuojantis Viktoras Narvilas. Būtent dėka V.Narvilo filmuotos medžiagos visas pasaulis pamatė, kaip buvo naudojama fizinė prievarta, siekiant šiuo metu Lietuvą valdančioms struktūroms perimti mergaitę.

V.Narvilui buvo įteiktas apdovanojimo raštas su nominacijos steigėjų parašais, tačiau vėliau ketinama įteikti ir statulėlę. Verslininkas, mokytojas lituanistas Arvydas Vaičiūnas parodė būsimos nominacijai skirtos statulėlės eskizą, ir sakė, kad granitinę širdies su kryžiumi statulėlę jau sutiko pagaminti menininkas Gitenis Umbrasas.
Prieš įteikiant apdovanojimą aktorius Audrius Nakas perskaitė kunigo Roberto Grigo žodžius, kurių pasirodymas spaudoje ir paskatino menininkus įkurti šį apdovanojimą:

Garliavos bendruomenė… Tie žmonės, kaimynai, budėję ir budintys prie mergaitės namų ne už atlygį, be jokio savanaudiško intereso, niekinami politikų, teisėsaugininkų, pravardžiuojami nesąžiningos žiniasklaidos, yra iš tiesų ryškiausias pastaraisiais metais lietuviško pilietiškumo pavyzdys. Prezidentė, aukšti pareigūnai sykiais kartoja tą pilietiškumą kaip magišką formulę, o iš tikrųjų – štai jis, tas retai aplodismentais pasitinkamas, dažniau pašiepiamas autentiškas pilietiškumas – iš kurio kilo mūsų savanoriai, partizanai, pogrindžio savilaida, Sąjūdis. (Kunigas  Robertas Grigas).

Po to kai kunigas R.Grigas įteikė nominaciją, budinčiųjų Garliavoje palaikyti atvykę menininkai ir visuomenininkai tarė padėkos žodžius žmonėms, negailintiems savo laiko ir jėgų, kad apsaugotų mergaitę nuo prievartos. Kalbėjo V.V.Landsbergis, A.Nakas, kunigas Robertas Grigas, iš Garliavos kilęs poetas R.Keturakis, A.Matelis, Š.Puidokas, N.Sadūnaitė.

V.V.Landsbergis pritardamas gitara dainavo, poetai deklamavo eiles. Renginio pabaigoje  scenoje pasirodžiusi Deimantė Kedytė fleita sugrojo širdį veriančią melodiją.

Apie 15 val. į  Venckų namus buvo atvykusios Kauno miesto savivaldybės Vaiko teisių apsaugos skyriaus darbuotoja ir psichologė. Užtrukusios apie 20 minučių jos išėjo iš Kedžių namų nieko neaiškindamos  D.Kedžio teta Audronė Skučienė sakė nežinanti, koks buvo šio apsilankymo tikslas.

19 val. Klonio gatvėje laukiama Nacionalinio dramos teatro aktoriaus Šarūno Puidoko monospektaklio „Kontrabosas“.

Klausykite nominacijos „Už pilietiškumą“ įteikimo renginio garso įrašo (Alkas.lt atsiprašo už garso kokybę ir trikdžius):

Tiesioginę transliaciją iš Klonio gatvės internetu galite žiūrėti čia:

Kategorijos: Pilietinė visuomenė, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė