Akcija – „Nepirkime plastikinių maišelių, tausokime gamtą!“ (0)

efoto.lt | Linos nuotr.

efoto.lt | Linos nuotr.

Balandžio 25 d., trečiadienį, 11.00–15.00 Vilniuje, Europos aikštėje organizuojama maišelių mainų akcija. Akcijos tikslas – atkreipti pirkėjų dėmesį į vartojimo mažinimą, tuo pačiu saugant gamtos išteklius bei mažinant taršą atliekomis. Gyventojai kviečiami atnešti panaudotus plastikinius maišelius. 10 vienetų panaudotų plastikinių pirkinių maišelių bus pakeisti į vieną medžiaginį daugkartinio naudojimo pirkinių maišelį.

Plastikiniai maišeliai pradėti naudoti mažiau nei prieš šimtmetį, jų pasirodymą lydėjo šūkiai, raginantys saugoti gamtą, nekirsti medžių popierinių pakuočių gamybai. Plastikiniai maišeliai yra lengvi, tvirti, atsparūs vandeniui, patogūs naudoti, tačiau vis labiau pastebima jų našta aplinkai.

Skaičiuojama, kad Europoje vienas gyventojas per metus sunaudoja 113–850 vienetų plastikinių maišelių. Dažniausiai prekybos centre nemokamai ar už keletą centų įsigytas maišelis po vieno ar poros panaudojimų tampa atlieka, kurios kelio galas – sąvartynas. Tačiau dažnai pakelėse ar pamiškėse galima pamatyti besimėtančius plastikinius maišelius, kurie ne tik nepuošia gamtos, bet ir daro didelę žalą aplinkai. Plastikui sunykti reikia 100 metų ar daugiau.

Daugelis pasaulio šalių imasi griežtų priemonių, stengiantis sumažinti plastikinių pirkinių maišelių vartojimą – uždraudžiamas nemokamas jų dalinimas parduotuvėse, įvedamas pirkinių maišelio mokestis, sudaromos sąlygos pirkėjams atnešti plastikinius maišelius atgal į parduotuvę, kur jie būtų surenkami ir atiduodami sutvarkyti atliekų perdirbėjams.

Vilniaus regiono gyventojai taip pat kviečiami nelikti abejingais aplinkai – nepirkti plastikinių maišelių ir tausoti gamtą. Organizuojama maišelių mainų akcija yra viena projekto „Pietų ir pietryčių Lietuvos gyventojų informavimas ir švietimas apie aplinkai palankų gyvenimo būdą“, finansuojamo ES struktūrinių fondų lėšomis, veiklų. Projektą įgyvendina VšĮ Aplinkosaugos valdymo ir technologijų centras, projekto partneriai – Vilniaus miesto savivaldybė, UAB „VAATC“, Alytaus miesto savivaldybė ir UAB Alytaus regiono atliekų tvarkymo centras.

Kategorijos: Gamta ir ekologija, Gamta ir žmogus, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė