Prezidento rinkimai Prancūzijoje – F.Olandas laimi prieš N.Sarkozi 28,61 % – 27,08 % (0)

Balandžio 23 d.Prancūzijoje vykusiuose prezidento rinkimuose socialistas  Fransua Olandas (Francois Hollande) laimėjo pirmąjį rinkimų turą, ir dabar gegužės 6 dieną dėl Prancūzijos prezidento posto susirungs su antroje vietoje likusiu dešiniųjų lyderiu Nikolia Sarkozi (Nicolas Sarkozy).

Išankstiniais duomenimis F.Ollandas gavo 28,61 proc. balsų, o jo pagrindinis varžovas N.Sarkozi – 27,08 procentus. Rinkėjų aktyvumas buvo stebėtinai didelis – balsuoti atėjo daugiau nei 80,43 proc. rinkimo teisę turinčių Prancūzijos piliečių.

Pranešama, kad trečią vietą užėmė „Nacionalinio fronto“ lyderė Marin Le Pen, gavusi nuo 18,05 proc. balsų. Ketvirtoje vietoje liko „Kairiųjų fronto“ vadovas Žanas-Liukas Melanšonas –11,12 proc., „Demokratinio judėjimo“ pirmininkas Fransua Bajru su 9,11 proc. balsų liko penktas. Kiti kandidatai surinko 2 proc. ir mažiau balsų.

F.Olandas jį  gąsdinančią nacionalistų lyderės Marin Le Pen sėkmę bando aiškinti N.Sarkozi pareiškimais. Esą dabartinis Prancūzijos prezidentas, tikėdamasis patraukti į savo pusę M.Le Pen rinkėjus, savo rinkiminės kampanijos metu akcentavo kovą su nelegalia migracija, žadėjo imtis ryžtingesnių priemonių jos pažabojimui, bei iškėlė ultimatumą Šengenui.

„Nacionalinio fronto“ lyderės, šios partijos steigėjo Žano-Mari Le Peno dukra,  M.Le Pen vadovaujamos partijos populiarumas aukštumas buvo pasiekęs 2011 m. po masinės pabėgėlių iš Tuniso imigracijos į Europą. Tuomet būtent Le Pen buvo prognozuojama antroji vieta pirmame prezidento rinkimų ture.

Šiuose rinkimuose M.Le Pen surinkusi 18 proc. balsų pagerino savo tėvo rekordą. Ž.M.Le Penas 2002 m. prezidento rinkimuose buvo surinkęs 16,86 proc. balsų. M.Le Pen savo priešininką iš „Kairiųjų fronto“ aplenkė beveik 7 proc. ir taip ženkliai sustiprinusi „Nacionalinio fronto“ padėtį  pareiškė, kad N.Sarkozi pralaimėjimo atveju imtųsi opozicijos lyderės vaidmens. Jos rinkimų štabo vadovas Florianas Filipo jau spėjo pareikšti, kad dabartinis Prancūzijos prezidentas neišvengiamai pralaimės šiuos rinkimu, jo partija subyrės, o M.Le Pen vadovaus opozicijai ir sudarys deramą atsvarą socialistui prezidentui.

Kategorijos: Politika ir ekonomika, Užsienyje, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė