A.Matelis. Kultūros ministerija pasiklydo Laike (97)

Arūnas Matelis, kino režisierius, Nacionalinės premijos laureatas | facebook.com nuotr.

Arūnas Matelis, kino režisierius, Nacionalinės premijos laureatas | facebook.com nuotr.

Perskaičius šį kultūros ministerijos pranešimą sunku patikėti, kad jis yra iš šio amžiaus. Na gal dar galėtų būti iš kokių inkvizicijos laikų, bet  neįmanoma suvokti, kad tokią rašliavą galėjo išgimdyti oficiali valdžios institucija Europos Sąjungos šalyje. Nors, turbūt pretenduojanti tapti avietinio Oskaro  Nepriklausomybės laikų citata Ministerija yra kategoriškai prieš valstybinių teatrų aktorių, kitų meno pasaulio atstovų viešus pasisakymus …    visiškai natūraliai  atrodytų N. Gogolio „Pamišėlio užrašuose“.

Beje, o ar Kultūros ministerija neprieštarauja, kad viešai pasisakytų valstybinių teatrų scenos darbininkai, apšvietėjai ar staliai? Ar kitų meno pasaulio atstovų asistentai bei vadybininkai? Ir į kurias  iš  ministerijų derėtų  kreiptis įtartiniems tipeliams norintiems gauti Prieštaravimus dėl Viešų Pasisakymų ir  kitų profesijų asmenims?

Jei šio pareiškimo autoriams neužtenka nuovokos suprasti, kuris  dabar yra laikmetis ir kas yra demokratija, tai gal  bent  dėl politinės higienos, karts nuo karto derėtų prisiminti citatą iš garsaus, klasika tapusio Larisos Šepitko  filmo „Prisikėlimas“. Ten filmo herojus savo kolegai, labai ieškančiam pasiteisinimo dėl principų ir idealų išdavysčių, patarė:  Nelez v dermo neotmojišsia “ / „Nelįsk į š…, neatsiplausi.

Iš kitos pusės, visa tai į gerą – pamatėm, kad būtent dabar kaip niekada svarbu nebūti nuošaly, ypač kai specifiškai pagarsėję Dėdės, kurie atrodė jau nebijojo nei išrinktų politikų sprendimų, nei Teisingumo, nei jį vykdančių institucijų, tuo pat metu gebėdami viešai  leisti milžiniškus resursus „nepažįstamos“ ir  kontraversiškai pagarsėjusios moters reklaminei ir PR kompanijai bei  jos brangiausių advokatų apmokėjimui – pasirodo tie Dėdės dar tebebijo laisvų menininkų laisvo žodžio!

Tai tuo atveju tas Žodis ir reikalingas būtent dabar, ir būtent Garliavoje.

Todėl nelieka nieko kito, ypač po šio kultūros ministerijos pasireiškimo, kaip tik surengti savo kūrybos pristatymą Garliavoje, Klonio g. Ir tam, kad paremtume vieni kitus sunkiame žygyje dėl teisybės ir teisingumo, ir dėl profilaktikos, kad kitą kartą  pvz. kokiai nors kitai ministerijai  ar kokiam ministrui tiek nesusisuktų galva, kad jis pasimestų laikmečiuose ir  kiltų noras atsiriboti nuo laisvų piliečių prigimtinių teisų.

Arūnas Matelis, kino režisierius, Nacionalinės premijos laureatas

P.S. Kaip dviprasmiškai šiame fone skamba pasakyti žodžiai apie galimos kultūros tarybos sukūrimą ir misiją, kurios neva tikslas turėtų būti apsaugoti kultūrą nuo politikų kišimosi.

Kategorijos: Kultūros politika, Lietuvos kelias, Pilietinė visuomenė, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė