Nacionalinėje dailės galerijoje pristatomas šiuolaikinio menininko Dainiaus Liškevičiaus projektas „Muziejus“ (0)

Balandžio 19 d., ketvirtadienį, 18 val. Nacionalinėje dailės galerijoje (Konstitucijos pr. 22) pristatomas naujas menininko Dainiaus Liškevičiaus projektas „Muziejus”.

Naujas Dainiaus Liškevičiaus projektas atveria platesnei diskusijai kūrybiškumo ir kūrybos sampratas.

Provokatyviai imituodamas muziejinės veiklos principus ir institucijos teikiamą statusą bei gretindamas sovietinės okupacijos laikotarpio istorinių figūrų rezistencijos ir politinio protesto formas su menininko biografija ir kūrybine veikla, D. Liškevičius iškelia protesto kaip kūrybinio akto idėją.

Atsižvelgdamas į rezistencijos ir dailės gyvenimo istoriją, D. Liškevičius siūlo sovietinių metų Lietuvos dailės istorijos diskursą išplėsti, į jį įtraukiant politinį protestą kaip meninę praktiką. Politinis protestas šiame projekte traktuojamas kaip radikaliausia meninės raiškos priemonė, oponuojanti ideologiniam diktatui ir diskutuojanti su nuosaikiu, nonkonformistiniu „tyliuoju modernizmu”.

„Muziejaus” istorija – tai hipertekstualus pasakojimas pirmuoju asmeniu, konceptualiomis ir formaliomis jungtimis susiejantis ekspozicijoje pristatomas sovietinės okupacijos meto politinio protesto formas, jas atstovaujančius istorinius asmenis ir kultūrinius artefaktus su paties menininko biografijos fragmentais ir kūryba.

Dainius Liškevičius (g. 1970) – vienas aktyviausių šiuolaikinių menininkų, XX a. dešimtame dešimtmetyje ženkliai prisidėjo prie dailės raiškos atnaujinimo Lietuvoje.

2012 m. balandžio 19 d., ketvirtadienį, 17 val. Nacionalinėje dailės galerijoje menininkas atsakinės į lankytojų klausimus.

Kategorijos: Lietuvoje, Menas, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė