Lietuvių kryždirbystės paroda Genujos Sant’Agostino muziejuje (0)

Balandžio 19 d. Genujos Sant’Agostino muziejuje bus atidaryta lietuvių kryždirbystės paroda „Gyvybės medis: lietuvių kryždirbystė ir kryžių simbolika”. Šią parodą organizuoja Lietuvos Respublikos ambasada Italijoje, bendradarbiaudama su Lietuvos garbės konsulatu Genujoje, Genujos Sant’Agostino muziejumi bei Lietuvos nacionaline UNESCO komisija.

Ši parodos ekspozicija bus rodoma Italijoje vyksiančios kultūros savaitės metu, kuomet įėjimas į muziejus yra nemokamas ir lankytojų skaičius padidėja kelis kartus. Paroda bus eksponuojama iki gegužės 6 d.

Dėl gyvybingumo ir gajumo, meninės brandos ir ypatingos vietos, kurią kryždirbystė užima atskiro žmogaus bei bendruomenės gyvenime, 2001 m. Kryždirbystė ir kryžių simbolika Lietuvoje buvo pripažinta Žmonijos žodinio ir nematerialaus paveldo šedevru, o 2008 m. pabaigoje įtraukta į Reprezentatyvųjį žmonijos nematerialaus kultūros paveldo sąrašą.

Ši paroda 2008 m. buvo pristatyta UNESCO būstinėje Paryžiuje, Prancūzijoje, o vėliau pristatyta ir Jungtinių Tautų būstinėje Niujorke, JAV. 2011 m. ši paroda buvo eksponuojama Romos Santa Maria del Popolo bažnyčios galerijoje „Agostiniana”. Parodos ekspoziciją sukūrė žinomas Lietuvos menininkas Saulius Valius. Šios parodos partneriai: Vilniaus dailės akademija, Lietuvos nacionalinis muziejus, Lietuvių liaudies kultūros centras.

Lietuvių kryždirbystė – tai ne vien tik tradicinis amatas, tačiau labiau sinkretinis liaudies kultūros reiškinys, kurio sampratoje telpa visa tradicinio medinio paminklo istorija nuo pradžios iki pabaigos: idėja, vietos ir meistro parinkimas, kūrybos procesas, pastatymas, pašventinimas, lankymas, sunykusio kryžiaus sudeginimas, naujo kryžiaus pastatymas. Šie mažosios architektūros paminklai įgyja gyvybės per žmonių tikėjimus, su jais susijusias apeigas, papročius.

Atidarymas: 2012 m. balandžio 19 d., ketvirtadienį, 17.30 valandą

Sant’Agostino muziejaus adresas: Piazza Sarzano, 35 R , Genuja

Muziejaus darbo laikas: antradieniais – penktadieniais nuo 9 val. iki 19 val., šeštadieniais – sekmadieniais nuo 10 val. iki 19 val., pirmadieniais muziejus nedirba.

Kategorijos: Kultūros paveldas, Užsienyje, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė