Klaipėdoje startuoja jaunimui skirtas projektas „Etnoreidas“ (0)

EtnoreidasKlaipėdoje startuoja jaunimui skirtas projektas Etnoreidas, kuriuo siekiama patraukliomis ir šiuolaikiškomis formomis prabilti apie tradicinę kultūrą bei ja sudominti jaunus klaipėdiečius.

2012 m. Balandžio – gruodžio mėnesiais Klaipėdos etnokultūros centre vyks  jaunimo sueigos, tradicinių šokių mokymai, kūrybinės dirbtuvės, susitikimai su Lietuvos folkloro entuziastais, jaunimo dainų vakarai, mieste bus rengiamos įvairios akcijos ir tradicinės pramogos. Projekto „Etnoreidas“ organizatorius Klaipėdos etnokultūros centras kviečia  ne tik pamatyti, bet ir pasirodyti, ne tik išgirsti, bet ir pasakyti – bendrauti ir augti etnokultūrinėje terpėje.

Balandžio 18, 19, 20 d. 15.00 – 18.00 val. Meno kiemo dirbtuvėse (Daržų g. 10) vyks Klaipėdos etnokultūros centro projekto jaunimui „Etnoreidas“ užsiėmimai „Etnodekoras“. Jų metu Dailininkė Jūratė Mierkienė Klaipėdos jaunimą kviečia į susitikimus, kurių metu mokys odinių improvizacijų. Dalyviai prašomi atsinešti odinių aksesuarų, rūbų ar odos gabalėlių, kuriuos mokys dekoruoti tradicine ornamentika.

J.Mierkienė Veikmė

J.Mierkienė Veikmė

Šiuo metu Klaipėdos etnokultūros centre veikia dailininkės Jūratės Mierkienės tapybos darbų paroda “Gajos metas”.  Autorės vardas labiau žinomas kaip talentingos odinių aksesuarų kūrėjos, tačiau šį kartą klaipėdečius dailininkė stebina originaliais paveikslais, kur idealiai dera oda ir ant jos ištapyti gyvybės medžiai, baltiški ornamentai. Paroda “Gajos metas” Etnokultūros centre veiks iki gegužės 31 d.

Dalininkė, tautodaillininkė Jūratė Mierkienė gimė 1970 m. Šiauliuose. Savo kūrybinės pradžios ji nesureikšmina . „Kaip ir daugelis vaikų žaidžiau, piešiau svajojau… gal buvau iš tų nedrąsiųjų… Pirmiausia esu mama, o kuriu tik tai, kas džiugina širdį, kas teikia tik geras emocijas. Moku džiaugtis kasdienybe: žeme, ant kurios stoviu, sutiktu žmogumi – tai atsispindi ir mano kūryboje“, –  teigia Jūratė Mierkienė.

Jos darbų spektras platus – nuo raktų pakabukų iki paveikslų. Ir viskas iš odos…, o ant jos – subtiliausi  piešiniai, atveriantys savičiausius lietuvių pasaulėjautos klodus.

Dar besimokydama vidurinėje mokykloje Šiauliuose, Jūratė lankė sustiprintos dailės pamokas. Vėliau įstojo į Telšių aukštesniąją taikomosios dailės mokyklą (dabar VDA Telšių taikomosios dailės skyrius). Žemaitijos sostinėje studijuodama juvelyriką, J. Mierkienė skleidėsi ir formavosi kaip kūrėja. Gimtame mieste, Šiauliuose,   baigtos dailės ir dizaino studijos, čia Jūratė susipažino su odininke Rene Banaitiene, kuri tapo autoritetu tiek kūrybine, tiek žmogiškąja prasme.

„Tai buvo stebuklingas metas, kai labiau išsitiesiau ir susikaupiau“, – teigia dailininkė. 2002 m. įstojus į Tautodailininkų sąjungą, J. Mierkienės kūryboje vis plačiau ėmė skleistis tradicinės lietuvių pasaulėjautos elementai. Liaudies menas vis labiau žavėjo ir traukė. Šiandien Jūratė Mierkienė  aktyviai  dalyvauja respublikinėse ir regioninėse tautodailininkų darbų parodose, yra surengusi personalinę darbų  parodą Kaune „Monos galerijoje“, menininkės darbai eksponuoti Maskvoje. Autorė gyvena ir kuria Priekulėje.

Dailininkė Jūratė Mierkienė kviečia visus į tapybos darbų parodą bei kūrybinius mokomuosius užsiėmimus. Būtina registracija tel. 8-46-310022. Užsiėmimai nemokami.

Balandžio 19 d. 19.00 val. Etnokultūros centre (Daržų g. 10) vyks JAUNIMO SUEIGA. Dalyvaus modernaus folkloro grupė GYVATA  (vad. Donatas Bielkauskas, Klaipėda), vyks tradicinių šokių mokymai, bus kartu dainuojama ir muzikuojama.

Gyvata

Gyvata

Nuo balandžio 26 d. kiekvieną ketvirtadienį 18.00 val. Etnokultūros centre (Daržų g. 10) vyks jaunimo vakarėliai – VOŽINIAI (tai senas lietuvininkų tarmės žodis), kurių metu bus mokomasi tradicinių šokių, liaudies dainų, muzikavimo, amatų, susipažįstama su novatoriškomis folkloro grupėmis ir smagiai leidžiamas laikas.

Visi renginiai nemokami.

Daugiau informacijos tel. 8-46-310022        www.etnocentras.lt

Kategorijos: Etninė kultūra, Lietuvoje, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė