Išrinktas kontraversiškas naujasis Pasaulio banko vadovas (video) (0)

Džimas En Kimas ir Barakas Obama

Džimas En Kimas ir Barakas Obama

Oficialiai paskelbta, kad Pasaulio banko vadovu išrinktas Džimas En Kimas. Jo kandidatūrą pasiūlė JAV prezidentas Barakas Obama.

Pagal tradiciją, kandidatūrą į Pasaulio banko vadovus skiria JAV, o Tarptautinio valiutos fondo valdytoją paskiria Europa.

Dvyliktasis šios organizacijos vadovas yra medicinos mokslų atstovas, antropologas ir niekada neužėmė pareigų, susijusių su makroekonomika. Pareigas eiti jis pradės liepos 1-ąją dieną, po to kai baigsis dabartinio vadovo, Roberto Eliko, kadencija.

Internete sklando vaizdo medžiaga, kur Džimas En Kimas linksminasi su savo studentais. Jau greitai jam teks pamiršti linksmybes, nes ateina laikas, kai jam teks spręsti labai opius pasaulio ekonomikos klausimus, nes po pasaulinės krizės ekonomika dar yra labai trapi.

Pasaulio bankas (PB) – tarptautinė finansinė organizacija, kuri skolina pinigus finansuoti atsilikusių šalių projektus, spartinančius ekonominį jų vystymąsį. PB įkurtas 1944 m. Didžiojoje Britanijoje finansuoti pasaulio šalių plėtros programas, pasibaigus Antrajam pasauliniam karui. Besiskolinančios šalys gali gauti šių institucijų finansavimą tik su sąlyga, kad vykdys politines ir ekonomines liberalias reformas, pvz. „Struktūrinio sureguliavimo programą“ .

Tarptautinis valiutos fondas – tarptautinė organizacija, įkurta 1947 metais, padedanti plėtoti pasaulinę prekybą, remianti šalis, turinčias finansinių sunkumų. Taip pat vadovauja pertvarkant įsiskolinusių valstybių ekonomiką, reguliuoja trumpalaikių paskolų suteikimą.

Lietuva sunkmečiu atsisakė Tarptautinio valiutos fondo paskolos, kai, tuo tarpu, Latvija pasinaudojo šios institucijos teikiama finansine parama ir prarado kai kurias ekonomines laisves.

httpv://youtu.be/K_rTAm1o3s4

 Džimas En Kimas linksminasi su savo studentais

Kategorijos: Naujienos, Politika ir ekonomika, Užsienyje, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė